Onko haluton vain jos on vähän partnereita

Eikö se ole vain ihan luonnollista, että nainen ei halua olla ihan kenen miehen kanssa tahansa? Muakin on joskus haukuttu haluttomaksi vain siksi, että seksi jonkun random-miehen kanssa ei ole mulle kelvannut. Ja sitten jos mä oon sattunut antaa vähän useammalle, niin miehet keksii "uusia" ja paljonkäytettyjä nimittelytapoja.

3

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä Lissu, katsos kun asia on niin, että ei se määrä vaan laatu.
      On liian paljon miehiä joilta on jäänyt kotikasvatus saamatta, sekä kaveripiiri murrosiässä on ollut vain toinen toistaan "miehekkäämpiä" poikia.
      Tämä on aiheuttanut vääristymän, että mies jolla on runsaiten kumppaneita, olisi ok, mutta nainen samassa tilanteessa nou.
      Olen 60v mies.
      Jatka linjallas, kyllä se oikea mies siellä jossain on sulle.

      • Tämän mä olen saannut huomata itsekin. Ja sitten aina välillä mä törmään miehiin, joiden kanssa mä alkuun tuun ihan hyvin juttuun, mutta jotka alkaa tivaa minulta, että "no kuinkas monen miehen kanssa se neito on sängyssä aikaa viettänyt" ennen häntä. Aina siinä vaiheessa mä jo tiedän että tämäkin suhde menee ihan ketuille. Ja sitten kun mä sanon sen että kuinka monen, niin alkaa miehen puolelta kamala nälviminen ja dissaaminen. Mutta kun suhde on ohi, niin sitten ne miehet soittelee yötä myöten ja sitten kyllä seura kelpaisi.


      • Anonyymi
        LissuTee kirjoitti:

        Tämän mä olen saannut huomata itsekin. Ja sitten aina välillä mä törmään miehiin, joiden kanssa mä alkuun tuun ihan hyvin juttuun, mutta jotka alkaa tivaa minulta, että "no kuinkas monen miehen kanssa se neito on sängyssä aikaa viettänyt" ennen häntä. Aina siinä vaiheessa mä jo tiedän että tämäkin suhde menee ihan ketuille. Ja sitten kun mä sanon sen että kuinka monen, niin alkaa miehen puolelta kamala nälviminen ja dissaaminen. Mutta kun suhde on ohi, niin sitten ne miehet soittelee yötä myöten ja sitten kyllä seura kelpaisi.

        No mutta Lissu. Eivät kaikki miehet ole niin hyvän itsetunnon omaavia, että he kykenisivät olemaan seksuaalisesti paljonkokeneen naisen kanssa. Eivät sellaiset miehet halua näyttää naisen rinnalla kokemattomina poikasina. Kokenut nainenhan voi vaikka vaatia omien seksuaalisten nautintojensa toteuttamiseen miehenkin apua ja se nyt viimeistään saa heikolla itsetunnon omaavat miehet juoksemaan karkuun.

        On luonnollista, että ne karkuunjuosseet soittelee sulle "yötä myöten". He ajattelevat, että kun sä olet paljonkokenut, niin sä annat seksiä helpommalla. Ja onhan se kivaa soitella jollekin exälle ja vähän kokeilla, että vieläkö se exä olisi suostuvainen pikku seksileikkiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      43
      2484
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      49
      2053
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      9
      1986
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      50
      1712
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      140
      1465
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1136
    7. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      68
      925
    8. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

      Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
      Maailman menoa
      119
      908
    9. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      62
      903
    10. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      67
      896
    Aihe