kun "puhemies Heinäluomaa" mainostettiin Helsingissä. Käväisin viime viikolla Hesassa ja ajelin metrollakin.
Joka puolella ja joka vaunussa kaikissa näytöissä muutaman minuutin välein puhemies heinäluomaa mainostettiin ja kun filmi päättyi (muutamaa muutakin mainostettiin välillä) niin kaikki alkoi alusta, vaunun ensimmäiseltä näytöltä viimeiseen ja molemmin puolin vaunua.
Jos metroon mennessä ja tietenkin myös tullessa neuvostomaiset naamagalleriat tervehtivät tyhmää kanssa sen seistessä liukuportaissa.
No, tämä nyt oli vain pieni osa massiivisesta mainonnasta, TVstä puhumattakaan, mitä kohdennetut mainokset olivat esillä.
Kuulin jostain, että puhemies Heinäluoman mainoksia maksoi myös SAK. -Törkeää!
Tämä EU-vaalimainonta näytti kokonaisuudessaan, että rahalla saa - mainoksia - ja että mainokset vaikuttavat.
Kaikki metron mainoksissa esiintyneet henkilöt pääsivät brysseliin - heinäluoma, RKPn Thurnvall, kokoomuksen virkkunen ja pulleaposkinen ja punahuulinen nainen, en nyt muista nimeä.
En ole koskaan ennen nähnyt niin massiivista henkilömainontaa kuin nyt
7
65
Vastaukset 7
- Anonyymi
Kiva, kun kävit Helsingissä ihmettelemässä. Hyvää kannattaakin mainostaa!!
Eikös se äänestysaktiivisuuskin ollut pääkaupunkiseudulla vähän toista kuin esim. Kaavilla ...- Anonyymi
No en minä ihan sen takees hesas käyny. Ohimennen ihmettelin, että samoja naamoja joka paikassa mainostetaan. Ihan kuin täsmäammuntaa. No sitähän se tietysti onkin.
Kaikki muut ehdokkaat ovatkin sitten vain rekvisiittaa. Ei kovin mieltä ylentävää. Mutta tähän on tultu. Harvainvalta joka paikassa. Raha ratkaisee.
Ja tietenkin suhteet, olihan se Virkkunen siinä joukossa ja eikös se jykä tykänny siitä ... - Anonyymi
Keskustan metroasemien seinillä oli hulvattomasti myös kissankiduttaja-Näkkäljärven mainoksia ainakin vielä 10.5.
Röyhkeää tukea ihmisten koteihin ylimitoitetuilla TV-mainoksilla.
Toinen vaihtoehto on uhota ja öyhöttää somessa - kirjoitella ylimielisiä vastauksia asiallisiin kannanottoihin ja solvata eri mieltä olevia henkilökohtaisella tasolla. Näissä vaaleissa PS ylsi sillä menetelmällä neljännelle sijalle😁
- Anonyymi
Paljon Onnea Heinäluomalle! Hieno tulos, johon ei kukaan muu yltänyt näissä vaaleissa ... tsemppiä Brysseliin!
- Anonyymi
SDP = SAK eli me suomalaiset maksoimme heinäluoman mainokset.
Peuhumies Heinäluoma ihme Perttisetä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää75988Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani185716Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br200641- 33613
Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai153597- 97562
- 40507
- 20451
- 25450
- 31419