Miksi Halla-aho ei puhdista mätäpaiseita puolueesta?
Sitä vastausta emme tule koskaan saamaan Halla-aholta, niinpä vastaan siihen hänen puolestaan.
Halla-aho syö rotunationalistien kädestä, sen lauluja laulaa kenen leipää syö, sanoo vanha viisas sanonta.
Rotunationalistit mädättävät persujen nuorisojärjestöt
25
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kulissien edessä Halla-aho on harjaavinaan puolueesa rotukiihkoilijoita?! Kulissien takana taputtaa heitä selkään ja tarjoaa kaljat?
- Anonyymi
Eurooppa tarvitsee väestönvaihtoa
YK:n sivut
https://www.un.org/en/development/desa/population/publications/ageing/replacement-migration.asp
https://en.wikipedia.org/wiki/United_Nations
Mätäpaiseiden puhdistaminen tarkoittaisi pahimmillaan sitä että PS jakaantuisi kahteen eri kuppikuntaan - sellaiseen ei edellisen hajaannuksen jälkeen todellakaan ole varaa.
- Anonyymi
Samat ongelmat kuin Soinillakin jatkuvat. Persujen änkyräsiipi syö puolueen omaa kannatusta maltillisempien äänestäjien joukoissa, mutta sen liiallinen ojentaminen johtaa sekin kannatuksen laskuun.
Anonyymi kirjoitti:
Samat ongelmat kuin Soinillakin jatkuvat. Persujen änkyräsiipi syö puolueen omaa kannatusta maltillisempien äänestäjien joukoissa, mutta sen liiallinen ojentaminen johtaa sekin kannatuksen laskuun.
Myös poliittisella historialla on ikävä tapa toistaa itseään☹️
- Anonyymi
Halla-aho alkaa olla jo painolasti puolueelleen. Liian suvakki. Syrjäyttämiskuviot ovat jo pitkällä. Soinin kohtalo odottaa.
KKK Rules OK.
- Anonyymi
Sijoittajan kannalta kannattaa EU-vaalien jälkeen ottaa huomioon rollauksessa seuraavaa
EU etäännyttää itseään Trump-kauppastrategiasta ja kun/jos jatkaa toisella kierrokselle etäännyttää USA:sta eli markkinat menevät eri tahtiin, arvaus US ylös EU alas mutta tätä ei voi tietenkään tietää
EURO-alueen yhdistymistä liittovaltioksi jatketaan eli saksalaista valtiovarainministeriä ja ranskalaista presidenttiä kehitellään mutta vauhti voi olla varovaista
Suomea koskevia säännöksiä kiristetään suhteessa Ruotsiin jolla on oma valuutta kruunu
Pakolaisia jaetaan pakolla eri EU-maiden kesken asutettaviksi
EU on lujana Englantia vastaan brexitissä ja neuvotteluissa ei avata mitään uusia linjoja - Anonyymi
Mamuvouhotus on persujen elinehto nykyään, ihovärin mukaan jakavat ihmisiä vaikka muuta virallisissa yhteyksissä väittävät.
Eiran dosentti on saanut kaltaisiaan seuraajia, mitäpä noita puhdistamaan... - Anonyymi
Kulissien edessä persut heiluttavat pontevasti suomelippuja. Persujen kulisseissa kremlinmätä pursuaa.
- Anonyymi
Hupaisaa katsottavaa olivat nämä "rotupuhtaat" plösöt Docventuresissa. Keskenään mölysivät kylpytynnyrissä. Tällaista sakkia ovat persut...
- Anonyymi
Jos persuista potkittaisiin pois kaikki avoimesti rasistiset, äärikristityt, islamisaatiosta möykkäävät, venäjämieliset ja muut vastaavat saattaisi kannatuksesta sulaa vähintään 5%.
Sen takia kaikki möläyttelijät ainoastaan "harjataan" elikkäs käsketään pitämään ajatukset poissa somesta jne. - Anonyymi
Persujen mölysiipi on ps puolueessa jo suurena enemmistönä. Halla-aholla ei ole pienintäkään varaa puuttua asiaan. Muuten tulee lähtö, kuten Soinille aikoinaan. Persupuolueessa rotusiipi jyllää ja sanelee.
- Anonyymi
Onko niin että juuri tuon "rotusiiven jylläämisen ja sanelemisen" takia älykäs Halla-aho ke:na ilmoittaa, että ei ole enää käytettävissä puolueen puheenjohtajaksi?
- Anonyymi
Erikoista näissä rotusiipiläisissä on se, että älyllisesti ja ulkoisesti (lihavuus vie veronmaksajien rahat) ovat enemmänkin pohjasakkaa. Kieliä ei osata, eikä muutenkaan kirjoitustaidossa kehumista. Että oikein laaturotua...Tätäkö persut haluatte?
- Anonyymi
Aina on niin, että nuorissa on tulevaisuus. Siksi PS:n nuoret näyttävät, mihin PS on puolueena menossa. Kohti rotunationalismia, etnonationalismia...?
Tuosta ei ole vaikea ennustaa, että PS tulee taas kerran hajoamaan.- Anonyymi
Halla-aho on älykäs. Mutta onko hän viisas? Jos hän on viisas, hän huomenna ilmoittaa, että ei enää voi toimia puheenjohtajana sellaisessa puolueessa, jossa on selvää rasismia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Halla-aho on älykäs. Mutta onko hän viisas? Jos hän on viisas, hän huomenna ilmoittaa, että ei enää voi toimia puheenjohtajana sellaisessa puolueessa, jossa on selvää rasismia.
Oliko hän viisas?
- Anonyymi
Halla-aho yrittää yhä pysyä tulppana, ettei persujen roturintama valtaa koko puoluetta ja kesän 2017 vallankaappaus toistu?
- Anonyymi
Suurelle vyörylle on kukaan voi mitään, ei edes Halla-aho. Suuri vyöry Euroopassa on nyt populistipuolueiden suosion romahtelu ja demareiden, vihreiden ja vasemmiston nousu. Näkyyhän tuo täälläkin. Suomen kansa selvästi kannattaa Rinteen hallitusta. Menneisyyden kaiut Saksan 40-luvulta alkavat ansaitusti vihdoinkin jäädä historiaan. "Vihervassareiden" - noiden perussuomalaisten arkkivihollisten - vyörymäinen uudelleensyntyminen entistä vahvempina on tosiasia.
- Anonyymi
Persut ovat saaneet jo kolme suurta eduskuntavaalivoittoa putkeen. Silti heillä ei ole kertaakaan ollut pienintäkään aikomusta kantaa vastuuta suurista lupauksistaan.
Perumölinä on maailman kalleinta poliittisten tyhjäntoimittajien mölinää.- Anonyymi
Suomen nykyiset persut ovat monien muiden vastaavien äärioikeistopopulististen puolueiden tavoin sukeltamisen kynnyksellä. 40 % persuja äänestäneistä on ns. liikkuvia äänestäjiä, jotka hyvin nopeasti siirtyvät äänestämään vastuullisempia ja pätevämpiä puolueita. Persut edustavat tosiaan vastuutonta mölinää. Aivan muut puolueet ovat niitä, jotka kykenevät kantamaan hallitusvastuun ja hoitamaan yhteisiä asioitamme kohti parempaa tulevaisuutta. Liikkuvat äänestäjät eivät tee samaa virhettä kahta kertaa.
- Anonyymi
Samaa virhettä eivät tee kahta kertaa myöskään nukkuvat äänestäjät. Seuraavissa vaaleissa he nukkuvat. Se on terveellisempää kuin vaivautuminen uurnille nykyisten hallituskyvyttömien persujen takia.
- Anonyymi
Edellisessä hallituksessa jossa persut olivat mukana, persujen painoarvo oli tasan nolla. Kepu ja kokoomus vei, persut vikivivät ja uhriutuivat. Liikkuvat voivat gallupeissa mälvätä mitä tahansa ja voivat näyttää persujen avulla poliittista keskisormea. Siihen se sitten jääkin, vaaliuurnille lähtijöiksi heistä ei ole, kaljabaarissa on mukavampaa.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Zelenskyi ei suostunut nöyrtymään Trumpin ja Vancen edessä, siksi meni pieleen
Trumppia täytyy imarrella, silloin homma toimii aina. Tähän Zelenskyi ei suostunut.6565620Harmi että
Pidät niin vastenmielisenä. Olen minäkin välissä ollut ihan kamala sinulle ja ihmetellyt miten voit minusta tykätä. Se o222457Trump näytti slipoveri-ukolle kaapin paikan!
Slipoveri-ukko Ukrainan presidentti Volodimir Selenskyi meni tapaamaan valkoiseen taloon Trumppia ilman kunnon tuliaisia2691780- 1141697
- 941526
En rehellisesti usko et oisit
Sekuntiakaan oikeasti mua kaivannut. Tai edes miettinyt miten mulla menee. Jotenkin todennäköisesti hyödyt tästäkin jos231446Näin sinusta taas unta!
Unessa olin pakahtuneesti rakastunut sinuun. Olimme vanhassa talossa jossa oli yläkerran huoneissa pyöreät ikkunat. Pöly121271Suomennettua: professori Jeffrey Sachs avaa Ukrainan sodan taustat luennollaan EU parlamentissa
Jeffrey Sachs on yhdysvaltalainen ekonomisti. Sachs toimii Columbian yliopiston The Earth Instituten johtajana. Aiemmin3321235Kun Zele jenkeissä kävi
Enää ei Zele saanutkaan miljardeja ilmaista rahaa niin helposti. Läksyttivät oikein kunnolla pientä miestä ja joutui poi3401232Nainen, olet jotenkin lumoava
Katselen kauneuttasi kuin kuuta, sen loistoa pimeässä. Sen kaunis valo on kaunista sekä herkkää ja lumoavaa. Olet naisel681225