https://mvlehti.net/2019/05/27/kansallismieliset-suureen-eu-vaalivoittoon-ranskassa-ja-italiassa/
Kannattaa muistaa, kun luette valemedian uutisia vihreästä aallosta joka vyöryi yli EU:n. Perussuomalaisten vaatimaton voitto perustui rehelliseen peliin.
Halla-aho olisi voinut venyttää ilmoitustaan jäädä Suomeen EU-vaalien jälkeen ja kerätä ääniä, kuten moraaliton Essayah, Kyllönen jne. Persut olisivat saaneet 3 paikkaa ja Torvalds olisi jäänyt rannalle. RKP ei olisi pystynyt missän oloissa nostamaan äänimääräänsä, mutta Perussuomalaisista moni jätti vaalit väliin.
Tasa-arvo puolueet SDP ja Vihreät unohtivat feminismin ja äänestivät äijät ykköseksi. Puolueet puhuvat muuta, kuin sitten käytännössä tekevät.
ilmastonmuutoksen puolesta esimerkiksi Vihreät eivät tee henkilökohtaisia uhrauksia. Demareden tasa-arvo on kuin rauhantae!!!! Kissantappajat kehiin.
Persuja syytettiin Venäjä mielisyydestä. Heinäluoma pyrkii komissaariksi, jotta voi lobata Putinin kaasuputkea. Eli se siitä Venäjä mielisyydestä.
Valituista mepeistä ainoastaan Huhtasaari täyttää kansainväliseen edustukseen vaadittavat ominaisuudet. Stubbin tapauksessa niitä korostetaan, mutta Laura on väärässä puolueessa. Kukaan ei puutu Silvia Modigin puutteisin edustaa.
Hakkaraisen juominen on otsikoissa, mutta Sirpa Pietikäisen ei.
Huomioita Eu-vaaleista!
5
90
Vastaukset 5
- Anonyymi
Juu, Googlatkaa, yle watch.
Huomioin RKP:n likaisen pelin. Puolue väittää aina, ettei toimi Ahvenanmaalla.
Torvalds sai melkein kaikki äänet Ahvenanmaalta. Suomenkielisiä ei sieltä juurikaan äänestetty. Huomioni on, että ahvenanmaalaiset vihaavat suomalaisia..
Pankaa boikottiin saaret ja heidän laivat!!!! Käyttäkää Siljaa virolaiset rakastavat suomalaisia. Pian kannattaa taas matkustaa Viroon he laskivat viinaveroaan teitä ajatellen!- Anonyymi
Oli Ahvenanmaalla ps. äänestäjiäkin. Mutta Helsingin vaalipiiri on ps:lle pettymys, kun prosentit ovat siellä 8-9 paikkeilla. Muualla järkiään yli tuon saavutetun prosenttiluvun 13,8 prosentin.
Anonyymi kirjoitti:
Oli Ahvenanmaalla ps. äänestäjiäkin. Mutta Helsingin vaalipiiri on ps:lle pettymys, kun prosentit ovat siellä 8-9 paikkeilla. Muualla järkiään yli tuon saavutetun prosenttiluvun 13,8 prosentin.
Halla-aho on liian rehellinen politiikko. Hän olisi voinut pelata, kuten muut puolueet ja ilmoittautua ehdokkaaksi. Hän olisi takuuvarmasti kerännyt tarvittavat äänet kolmanteen meppipaikkaan. Hän olis voinut luovuttaa paikan pois ja jäädä Suomeen.
Vasemmistoliiton Modig salasi rattijuoppoutens ja pääsi toisen rattijuopon Sirpa Pietikäisen seuraksi Brysseliin. Saas nähdä autoilevetko leidit siellä?
Vasemmistoiitto hankki vääryydellä meppipaikan rattijuoppo Modigille.
Hon är finlandssvensk lika som Li Andersson. Hauskaa nähdä, kuinka vasemmistoliittolaisia käytetään suomenruotsalaisten asiaa ajamassa.
No älykkyys ei siinä puolueessa kuki. Tosin olihan Kokoomuksessa Stubb ja Hjallis,
af Hellström ei vielä hyötynyt saamastaan rahallisesta tuesta, kimmo Sasi sori.
Kepussakin oli Troijan hevonen Anne Berner, joka sai Kepun suosion romahtamaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251808- 125821
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.120632- 53575
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv89541Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88530- 65521
- 41510
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko59485Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267470Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34453- 8436
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31415- 58412
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä50405Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9399Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27396- 41396
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6385