Jääkiekkojuhlaa kun katselee telkkarista ja seuraa yleisöä niin selkeesti yleisö on 15-25 vuotiaita, tämä jääkiekko ei ole aikuisten juttu, vaan nuorison joka etsii vielä itseään
Vastaukset 12
- Anonyymi
Kyllä sitä 50-vuotiaanakin fanittaa sen verran, että katsoo innolla ainakin pudotuspelit. Suihkulähteeseen uimaan ei kiinnosta lähteä. -95 kävin stadissa heti ottelun jälkeen fillarilla katsomassa menoa. No silloinhan olin vasta 26, mutta olisin eilenkin voinut tehdä saman, jos ottelu olisi päättynyt aiemmin, ilma mukana ja ei olisi flunssaa.
- Anonyymi
Mutta mitä luulette....kuka kaataa .... Harkimo, Sieppi vai Aitolehto.......
- Anonyymi
Aikuiset seuraavat tennistä ja golfia.
Molemmissa suomalaiset menestyvät kehnosti. Mutta aikuiselle ei olekaan tärkeää suomalaisten menestys. Tärkeää on itse peli.
Voihan taiteestakin nauttia, vaikka taiteilija olisi ulkomaalainen. Miksi siis urheilussa korostetaan niin tolkuttomasti urheilijan suomalaisuutta? - Anonyymi
Aikuisen olettaisi ainakin osaavan laskea, ettei Suomessa ole lähellekään niin paljon 15-25-vuotiaita kuin on jääkiekon seuraajia. Nykyikäluokat ovat pieniä.
Valittajien ja vihaajien ym. trollaajien demografiaa on hankalahko äkkiä laatia, mutta henkinen ikä vaikuttaisi matalalta. - Anonyymi
Täysin väärin. Juuri nuoria ei jääkiekko kiinnosta vaan jalkapallo ja e-urheilu. Jääkiekko on enemmänkin keski-ikäisten suosiossa.
- Anonyymi
Jääkiekko on kaikenikäisten suosiossa, vauvasta vaariin ja (ylä-)mummoon.
- Anonyymi
Onneks sillä asialla ei oo mitää väliä ketä kiinnostaa mikäkin ja minkä ikäsenä. Keneltäkää toiseltahan se ei ole pois vai onko? Mut voihan olla etten oo vaan vielä huomannu sen köyhdyttävän mun elämää että joku juhlii lätkää. Pitääkö olla huolissaan?
Kertokaa te, jotka tiedätte. - Anonyymi
Nuoria neitoja kiinnostaa kovasti joukkueessa pelaavat nuoret miehet. Näkyihän tuo jo telkkarissa, eturivissä teinityttöjä ja poikia. Osa ihailee myös urheilun kautta.
- Anonyymi
Kun katsoi ja kuunteli tuossa Kaisaniemen juhlassa olleita teinityttöjä, nousee väkisinkin mieleen huoli tulevaisuudesta, että nämä ovat pian päättäjiä maassa tai vähintään äänestämässä niitä.
- Anonyymi
Näistä ei kukaan seuraa jääkiekkoa normaalisti eli tämän turnauksen suosio ja jääkiekon suosio on aivan eri asioita. Ja kyllä kuten todettua, nuoria kiinnostaa futis ja e-urheilu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näistä ei kukaan seuraa jääkiekkoa normaalisti eli tämän turnauksen suosio ja jääkiekon suosio on aivan eri asioita. Ja kyllä kuten todettua, nuoria kiinnostaa futis ja e-urheilu.
<<<nuoria kiinnostaa futis>>>
Jos näin on niin kerrotko miksi Veikkausliigassa on niin vähän katsojia?
Sinunkin olisi parempi keskittyä kehittämään sitä lajia josta pidät eikä mustamaalata muita. Tuo tyyli jossa mustamaalataan yhtä lajia ja kehutaan toista on yksinkertaisesti vastenmielinen.
- Anonyymi
2,5 miljoonaa suomalaista katteli iltamyöhällä finaalia, ne luuli varmaan, että tv:stä tulee veikkausliigaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1081295
- 45901
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50726- 70666
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129664- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93473Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20470- 34457
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142443- 5438
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32438- 49437
- 51435
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e82427- 52403
- 42400