Enneuni näytti hallituksen teloituksen

Anonyymi

Olen nähnyt pelottavan enneunen, jossa Suomen hallituksen ministereitä on surmattu tunnuksettomien vieraan vallan sotilaiden toimesta.
Kymmeniä ulkomaalaisen näköisiä nuoria miehiä oli kaupungilla ja he muuttuivat hetkessä raskaasti aseistautuneiksi sotilaiksi, jotka hyökkäsivät hallituksen tiloihin surmaten nopeasti kaikki paikalla olleet ministerit ja avustajat.
Uneni päättyi siihen, että Suomen valtiollinen lippu laskettiin ja poljettiin maahan ja tilalle nostettiin täysin sininen lippu.

Olen joitakin kertoja nähnyt unessa tulevia tapahtumia ja tämän viimeisen enneuneni vuoksi olen järkyttynyt ja äärettömän peloissani.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo mikään painajainen ole.

    • Anonyymi

      Tuo on kyllä kova juttu, jos se toteutuu?

    • Anonyymi

      😂🤣😂🤣😂🤣

      Enneunet ovat HUUHAATA, BULLSHITTIÄ

    • Anonyymi

      Tuo saattaa toteutua minä päivänä tahansa.

      Suomessa tulisi ottaa sama käytäntö kuin Sveitsissä, jossa
      armeijan käyneet saavat aseensa ja patruunat kotiin.

      Tämä estäisi vireitä miehiä tulemasta Suomeen

      • Anonyymi

        Kyllähän niitä meilläkin on kotona, etkö tiennyt?


    • Anonyymi

      Tuollaisia suunnitelmia epäilemättä löytyy maailmalta. Kysymys on siitä olemmeko valmiit tuollaiseen iskuun. Toisaalta aika samantekevää. Ehkä iltapaäivälehdet jopa sitä toivoisivat.

    • Anonyymi

      Vaimoni on nähnyt jollain tavoin mm. kahden kirkon tulipalot etukäteen. Olen kysynyt häneltä seuraavan lottokierroksen oikeita anumeroita. Hänen mukaansa kukaan ei ole koskaan kertonut tuollaisia numeroita hänelle. Olen ymmärtänyt, että vaimoni vastaanottaa ainoastaan sellaista tietoa, mitä joku hänelle lähettää.
      Kummia juttuja, mutta kun ne sattuvat omalle kohdalle on niitä kovin vaikea sivuuttaa hölynpölynä.

    • Anonyymi

      Jäämeren sininen lippu. Sitä ennen siitä on pyyhitty pois valkoiset raidat ja punaiset värit.

      USA ja NATO tulevat Suomeen valloitusretkelle, jotta pääsevät kahmimaan jäämeren luonnonvarat ja valmistelemaan hyökäystä Venäjälle.

      Sitä se vaimosi uni merkitsee.

      Minä näen sen ihan valveilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      147
      3509
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      41
      1992
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      136
      991
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe