Äijäfeministi Rinne on mies loppuun saakka tukien naista SDP:n EU-komissaariksi.
Selvää on, että tästä ei Heinäluoma tykkää:
kansan tahtoa on komissaariehdokaskysymyksessä kuultava, siksihän häntä äänestettiin demarien äänikuninkaaksi komissaariksi lupautuessaan! https://yle.fi/uutiset/3-10804462
Äijäfeministi Rinteen johtopäätös siis oli: kiitti vaan äänistäs Eero, teit osasi jo?
Heinäluoma voisikin näyttää, että osaa sitä muutkin. Persuissa(kin) arvostetaan Heinäluoman kokemusta ja asiantuntemusta, ja saa varmasti kovan roolin parlamentissa timanginkovan porukan terävimpänä kärkenä.
Eli eikun Eero Persuihin mukaan vaan, laitetaan porukalla Euroopan asiat kuntoon. Samalla v-levat demarit tipahtavat EU-edustajissa Vihreiden ja Kepun taakse.
Heinäluoma siirtymässä Persuihin?
25
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Totaalisesti liian sivistynyt poliitikko persuksi, ja lopettakaa nyt se hourinta muutenkin jo. Sattuu aivoihin näin typerä keskustelun taso.
- Anonyymi
Ainahan voit lähteä muualle jos ei keskustelu ihan samanmielisten-/oman itsensä kanssa -tasoisesti miellytä :)
- Anonyymi
Molskista sanoi Eemeli.
- Anonyymi
Eerolle parhaimmat tervetulotoivotukset!
- Anonyymi
Näin on kyllä Persut kannattavat Eeroa komissaariksi: https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/e7191d62-1a1e-47e4-936f-9e26d44f1f56
Eero Heinäluoma saa kärsiä, koska on valinnut puolueensa väärin.
Missä tahansa muussa puolueessa ehdokas, joka kerää 50%:a puolueen äänistä olisi vahvoilla. Onneksi olkoon Eero teit kovan työn päästäksesi parlamenttiin.
Jutta oli kotona ja nautti elämästä. Jutasta tulee komissaari!!!!
Halla-aho muuten kunnioittaa kaikkia puolueen hyväksi töitä tehneitä.- Anonyymi
On teillä persuilla suuret kuvitelmat.
- Anonyymi
Persuthan eivät koskaan levitä valeuutisia, eihän?? Kjiäh kjiäh kjiäh...
- Anonyymi
No mikä hätä vassupojulla nyt on ???
Ei täältä sulle äitiä löydy,hheh... - Anonyymi
No missäs tällaisia on nyt ollut mukamas esillä?
- Anonyymi
Perussuomalaiset ei petä omiaan, turha odottaa Rinteen vaalilupauksia äänestäjät, kun lupaukset petetään jo puolueen sisälläkin, ei tule saamaan hallitusta kasaan.
- Anonyymi
Tunnettu tosiasia on se, että Rinne ja Heinäluoma ovat kuin kissa ja koira keskinäisissä väleissään. Jos Suomelle tulee komissaarin paikka, yleisen mielipiteen mukaan se olisi Heinäluoman.
- Anonyymi
Puutaheinäluoma ei ole tarpeeksi rasistinen demari-mittapuun mukaan.
Anttihan palkitsee 2 viikon kunniasairauslomalla parhaat!!!- Anonyymi
Demari-mittapuun mukaan Heinäluoma ei ole tarpeeksi "feministinen", tyyliin Urpilainen tai Kumpula-Natri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Demari-mittapuun mukaan Heinäluoma ei ole tarpeeksi "feministinen", tyyliin Urpilainen tai Kumpula-Natri.
Tai riittävän suuri Kreikan-ystävä 😁😁😁
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Demari-mittapuun mukaan Heinäluoma ei ole tarpeeksi "feministinen", tyyliin Urpilainen tai Kumpula-Natri.
Heinäluoma verkkosukissa, HUH HUH !
😱😱😱😱😱 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heinäluoma verkkosukissa, HUH HUH !
😱😱😱😱😱Jos Jutta pääsee komissaariksi niin kait se on joustettava...
Molemmat olleet valtionvarainministereinä eli ovat erittäin tasaisia kandidaatteja. Vain toisella on Rinteen mukaan muut vehkeet kohdillaan.
- Anonyymi
Tässä pitää taas muistaa että vasuri ei ajattele kuin mies.
- Anonyymi
Siinä olisi kyllä kaikkien aikojen paras Persu-kombo. Kolme kovaa 3 H:ta!:
Hakkarainen, Heinäluoma, Huhtasaari!
Tykkään jo nyt!- Anonyymi
kuullostaa erittäin asialliselta, täydentävät toisiaan täydellisesti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kuullostaa erittäin asialliselta, täydentävät toisiaan täydellisesti
Suomen kansa kiittää!
- Anonyymi
Tervetuloa Eero mukaan joukkoon kasvavaan, kannatukseltaan nousevaan!
Meitä ex-demareita onkin täällä jo valmiiksi paljon. Meillä PS:issa on seinät leveälle, katto korkealla, ja ennen kaikkea linja selvä.- Anonyymi
Näin on.
Demarit haahuilevat koko ajan niin epämääräisesti nykyään:
tukeako omien duuneja vaiko ulkoistaako ne muille maille "ilmaston" nimissä?
Tai, laitetaanko vanhustenhuolto kuntoon vai otetaanko ulkomailta tuettavia?
Komissaarin sukupuolen suhteen on ainoa selvä linja, kuten nyt tiedämme.
- Anonyymi
arvostan, Heinäluomalle iso käsi
- Anonyymi
Rinteen tiedotustilaisuuden aloitus venähtänyt tänään ennätyspitkälle.
Heinäluoman siirtosummasta erimielisyyksiä?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658