Joku mieleltään sairas tekee jatkuvasti häriöaloitusksia naisista, ym. Tarkoitus lienee sotkea foorumia ettei sitä uskovaset lukisi ja käyttäisi evankeliumin asialla.
Uskovaiset, älkää kommentoiko!
15
<50
Vastaukset
Parempi että häiriköi täällä eikä lähde kirveen kanssa heilumaan.
- Anonyymi
2Kun.6:6 Biblia Mutta Jumalan mies sanoi: kuhunka se putosi? Ja kuin hän osoitti hänelle paikan, leikkasi hän yhden puun ja heitti sinne, ja saatti raudan uiskentelemaan.
Ja kannattaa käyttää ahkerasti ilmoitusta ylläpidolle häriöviesteistä.
- Anonyymi
Jospa onkin Jumalan asialla,kannattaa olla varovainen .Et voi sanoa,että joku on mieleltään sairas,näkemättä ihmistä ja jos sinulla ei ole koulutusta mielenterveysalalle.
- Anonyymi
Mistä tiedät ettei ole koulutusta? Kauan uskossa ollut tietää kyllä kuka on Jumalan asialla ja kuka ei.
Kommentin henki sen jos paljastaa. Jumalan hengen hedelmä on rakkaus, ilo, rauha, pitkämielisyys, kärsivällisyys, uskollisuus, ystävällisyys, hyvyys ja itsensä hillitseminen.
Mutta lihan teot ovat ilmeiset: haureus, saastaisuus, irstaus, epäjumalanpalvelus, noituus, vihamielisyys, riita, kateellisuus, vihat, juonet, eriseurat, lahkot, kateus, juomingit, mässäykset ja muut senkaltaiset.
Jos nainen herättää vain aggressioita ja hänestä tulee mieleen portto, niin ongelma on tietenkin siellä omassa sairaassa ajatusmaailmassa. Eikä sitä raamatun lainaaminen pyhitä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä tiedät ettei ole koulutusta? Kauan uskossa ollut tietää kyllä kuka on Jumalan asialla ja kuka ei.
Kommentin henki sen jos paljastaa. Jumalan hengen hedelmä on rakkaus, ilo, rauha, pitkämielisyys, kärsivällisyys, uskollisuus, ystävällisyys, hyvyys ja itsensä hillitseminen.
Mutta lihan teot ovat ilmeiset: haureus, saastaisuus, irstaus, epäjumalanpalvelus, noituus, vihamielisyys, riita, kateellisuus, vihat, juonet, eriseurat, lahkot, kateus, juomingit, mässäykset ja muut senkaltaiset.
Jos nainen herättää vain aggressioita ja hänestä tulee mieleen portto, niin ongelma on tietenkin siellä omassa sairaassa ajatusmaailmassa. Eikä sitä raamatun lainaaminen pyhitä.No,noita lihan tekoja näyttää uskovilla olevan.
- Anonyymi
Toraisti ovat ylläpidossa ja toraisti hourijat ovat noitten naisvihapostuksien takana. Toraistiukko postaa pelkkiä Raamatunsilppua eikä hän ymmärrä, että tänne kirjoittavilla on omat Raamatut ja parempi Sanan tuntemus kuin tooraukolla. Ukko tunkee silppujaan näyttääkseen erinomaisuutensa.
- Anonyymi
No, senhän todistaa jo Sanakin, että mitä he tekevät:
Matt. 23:5 Ja kaikki tekonsa he tekevät sitä varten, että ihmiset heitä katselisivat. He tekevät raamatunlausekotelonsa leveiksi ja vaippansa tupsut suuriksi
- Anonyymi
Ei täällä enää viitsi juuri olla.Suomi24' on ihan trollien ja hakkereiden vallassa ja ylläpito on avuton
- Anonyymi
Näin on, tosin hakkereita ei taida täällä olla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin on, tosin hakkereita ei taida täällä olla
Ylläpito on toorauskonnon vallassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylläpito on toorauskonnon vallassa.
Koko Suomi24 on ihan houreessa. Kaikilla sen oalstoilla on sotkua ja sralkkausta ja kaikkea ihan hullua oikeesti.
Lääpito on avuton rikä sillä ole keinoja selvittää tilannetta.
- Anonyymi
Naiset eivät ole Jumalalle kuuliaisia,eikä ole aloittajan lupa sanoa toista mieleltään sairaaksi,onko hänen oma psyykkeensä kunnossa?
- Anonyymi
Tää koko juttu alkoi tästä "hienosta uudistuksesta", eli nyt kaikki on anonyymejä.
Juuri siksi noi häiriköt voi vapaasti hillua, tää uudistus siis mahdollistaa sen ! - Anonyymi
Mark.12:40 Biblia Jotka syövät leskein huoneet, ja muodoksi pitävät pitkät rukoukset. Nämät saavat sitä raskaamman kadotuksen. Luuk.20:47
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1283781Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso72995Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai312819Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122512Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1322393- 401796
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es611165"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For821099Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361060Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 761050