Taas ollaan suunnittelemassa simpsiön "kehittämistä" Ensin tietysti palkataan isopalkkainen konsultti suunnittelemaan jotain uutta rahareikää joka taas lopuksi kaatuu veronmaksajien syliin. Sais nähdä etteikö se hiihtoputki sinne vielä väkisin tehdä. Varmaan joku kyläpoliitikko on sen mennyt jollekkin lupaamaan.
Taas hirvittää
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan simpsiö sentään maailman suurin pikkurinne
- Anonyymi
Huijarit ja koijarit yrittävät kymmen vuoden välein rahastaa Lapuaa ja lapualaisia Simpsiöllä. Ollaan tarkkoina, ettei meille taas näin kävisi.
Täysimittainen golf-kenttä ja Euroopan suurin kallioon louhittu korisluola.
Puuhamiehinä Pöntinen ja Lahdensuo?Hönöt taas rakentaa sekundaa
- Anonyymi
Kaivakaa sinne joku tunneli, siellä sitten olla möllötättä.
- Anonyymi
Kriittinen pitää ainakin olla, sillä luonnon voi käytännössä peruuttaamattomasti pilata hyvinkin helposti. Vaikuttaa aika epärealistiselta, että esimerkiksi täysimittainen golf-kenttä Lapualla olisi kannattava.
Minusta kannattaisi kehittää Simpsiötä varsin maltillisesti - panostaa luontopolkuihin ja muihin ulkoilumahdollisuuksiin kehittämällä jo olemassa olevaa verkkoa ja lisätä hivenen mökkitarjontaa, mikäli siihen kysyntää on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html684420Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2454184Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat223374Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1583288Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis683066Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos752889Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1192583Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1692414- 482215
- 241820