Vai että vihapuheen vastainen osaamiskeskus.
Sitä kun on joku kirjoitellut niin vihaisia ja kritisoinut valtiotakin ja ollut kiusallisesti ilkeä niin että salekin yllättyy ja järkyttyy tuollaisista penteleen ilkeistä tyypeistä kuin mistäkin äkäisistä yllättäen hyökänneistä ampiaisista, niin niinpä tapahtuu sitten näin, että perustetaan vihapuheen vastainen osaamiskeskus.
Kun joku on onnistunut olemaan ilkeästi ja törkeästi ja ampiaispesää juuri sopivalla tavalla kiusallisesti sohaisevasti illuministeja vastaan anti-illuministinen, niin siitä sitten heti seuraa valtiota vastaan toimivien vastainen osaamiskeskus.
Kas kun ei vaikkapa vääriä kirjoituksia kirjoittelevien kirjoitustaitoisten vastainen keskus. Tai yhtä hyvin voisi perustaa vaikkapa äkäisten ja aggressiivisten ampiaisten ja niiden pesien vastaisen keskuksen ja sotapäämajan. Ja käydä vaikkapa kunnon sodan hyökkäileviä ampiaisia vastaan.
Tuollainen keskus nyt vain lähinnä naurettava ja huvittava merkki siitä että on joku osannut kunnolla sohaista, vaikka henkisestikin ja valtiotakin.
Naurettava juttu tuo vihapuheen vastainen osaamiskeskus
Anonyymi
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kamalaa, Havis Amandalta puuttuu reiät.
- Anonyymi
Suojatyöpaikkoja
- Anonyymi
1984
Tuon totuusministeriön lisäksi tulee rauhanministeriö, rakkausministeriö ja yltäkylläisyysministeriö. Nykyiset ministeriöt poistuu. Rauhanministeriö vastaa jatkuvasta sodankäynnistä, rakkausministeriö vääräuskoisten kiduttamisesta ja hävittämisestä ja yltäkylläisyysministeriö talousasioista. - Anonyymi
Ihan kiva keskus..
https://www.youtube.com/watch?v=jGgWu0cU-SA - Anonyymi
Mykkäkeskus korvaa opetusministeriön ja mykkäkoulu peruskoulun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984852Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701343En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145