Eikä unohdeta että Rinne myy valtion omaisuutta miljardeilla pois.
Rinne pilaa valtiontalouden ja matuttaa maan
29
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Koko tämän vuosisadan on ollut tiedossa että demarit tuhoavat valtiontaloutta heti kun vallankahvaan pääsevät.
Ja matutus on myös heidän päämääränsä nykyään.
Matut ovat sopivaa vittuilua Suomen köyhille.
On aivan käsittämätöntä, että maahan voi tulla kymmenien tuhansien kulkureiden lauma joka saa vuosikausia eläskellä loisimalla vailla mitään lopua siihen.- Anonyymi
Kepu Sipilän hallituksella on Suomen mamutusennätys kesältä 2015 jolloin kepu Sipilä, kokoomus Orpo ja persu Soini päästivät Suomeen noin 35 000 paperitonta ulkomaalaista.
- Anonyymi
Geelitukat töihin maksamaan kulunsa itse, risusavottaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kepu Sipilän hallituksella on Suomen mamutusennätys kesältä 2015 jolloin kepu Sipilä, kokoomus Orpo ja persu Soini päästivät Suomeen noin 35 000 paperitonta ulkomaalaista.
Myöskin euroopan ennätys, Kaikki suomeen tullet o n tulleet Euroopan läpi, Entä se vähäinen määrä Venäjän kautta. Ketään ei mole tullut suoraan suomeen
- Anonyymi
Porvarijohtoisilla hallituksilla on myös Suomen valtiovelan kasvatusennätys. Koko Suomen 106 miljardin euron valtionvelka on otettu porvaripuolueiden ollessa päähallituspuolueena joko kokoomuksen tai kepun. Myös viimeisin täysporvarihallitus jatkoi Suomen velkaannuttamisen linjaa. Viimeksi muuten SDP-johtoinen hallitus Suomessa laski valtionvelkaa, ja kunnolla laskikin. Antti Rinne toivottavasti jatkaa samaa linjaa.
Myös mamutuksessa vain kokoomuksen ja kepun porvarihallituksella on näytöt massamautuksesta, kun porvarihallitus maan rajat seljälleen laittaen haki maahamme Ruotsista 33.000 ipononuorukaista 2015 syksyllä veronmaksajien rahoilla pyörivän pakolaismiljardibisneksen kiima silmissä.
- Anonyymi
Jos Antti olisi oikea puoluejohtaja eikä SAK-marionetti, menisi Hakaniemeen vaatimaan irtisanomisen helpottamista Tanskan tyyliseksi.
Silloin työvoimaa palkattaisiin heti tarpeen ilmaantuessa.- Anonyymi
Palkkaamiseen on ollut aina mahdollisuus, ei esim määräaikaisia ole kielletty ja lisäksi koeaika on 6kk, jolloin saa irtisanoa milloin tahansa. Tätä tilaisuutta ei ole käytetty nytkään.
- Anonyymi
Demarit haluaa paljon työttömiä. Demarit elävät köyhyydestä ja kurjuudesta, mutta nyt kun edes keskusta- tai kokoomushallitus ei saa niitä riittävästi aikaiseksi, demarit ovat itse ryhtyneet toimeen.
Tällä hallituskokoonpanolla se varmaan onnistuu kuten myös yritysten toimintaedellytysten lamauttaminen. - Anonyymi
Jos työntekijälle on tarjolla vain alle 20 työtuntia viikossa, niin pystyisikö hän elämään sillä palkkatulolla. Lisäksi hänen olisi koko ajan varauduttava siihen, että hänet voitaisiin milloin tahansa irtisanoa työstään. Tanskassa työttömälle työntekijälle maksettava tuki on huomattavasti suurempi kuin Suomessa ja työnantajan asenne oman maan kansalaisia kohtaan on arvostavaa.
- Anonyymi
Jottenkin ne vaalilupaukset pitää rahoittaa. Rinteen keino on samanlainen kuin talvipakkasella kusisi housuihinsa - ensin lämmittää, mutta sitten tulee kylmä...
Hoplaax - Anonyymi
Pitkän tähtäimen pörssituotto 7% ei kelpaa Antille
- Anonyymi
Pian varmaankin talous romahtaa, pa rahaa sukanvarteen.
- Anonyymi
IKÄVINTÄ TÄSSÄ KAIKESSA ON SE ,että se tapahtuu koko kansan silmien edessä,, meidän voimatta tehdä mitään ????????????????????
Ja vielä väitet'ään että SUOMI on ddemakraattinen valtio ? MYYMÄLÄPÄÄLIKKÖ rinne antti tapio ( sdp )
- Anonyymi
Mene leipäjonoon märisemään?
Miljardööri tarja "sdp" nauraa sinulle ja karauttaa miljoonan €uron veneellään illankoittoon vapaamuurari penansa kanssa.- Anonyymi
ei mahdu kun sinä olet siellä.
- Anonyymi
Suomen varma kuolema on totta nyt...sipilä ja kokoomuksen ketkut aloittivat tämän ja rinne viimeistelee,eli sammuttaa valot.
- Anonyymi
Kepu Sipilän hallitus myi mysö valtionomaisuutta pois pilkkahintaan, mm. sähkönsiirtoverkon. Kepu Sipilä, kokoomus Orpo ja persu Soini päästivä Suomeen noin 35 000 paperitonta ulkomaalaista ja kepu Sipilä väittitvssä toimittajan kysyessä mamutusrumban kustannuksista että ei se ole suomalaista pois ja hävisi nopeasti paikalta.
- Anonyymi
Voitte pikkuhiljaa sanoa hyvästit hyvinvoinnille johon rahat tulevat talouselämästä, puunjalostusteollisuudesta, metalliteollisuudesta jne.
- Anonyymi
Kyllä s'hköveykomn myi edellinen hallitus, Haavisto kaupantekijänä
- Anonyymi
En olisi uskonut, että kun demarit voittaa, niin eletään leveästi ja myydään loputkin valtion omistukset. Laitetaan rahat menemään. Hyvästi järkevä taloudenhoito. Eikös nuo puoluetuet edes voisi verottaa opetukseksi säätiöille ja muille verovapaille instansseille. Joiden verottomuus piti laittaa verolle mutta sekin taisi hallitushuumassa unohtua. Eikö demarit kritisoineet valtion omaisuuden myymisiä aikaisemmin. Miten he nyt valtaan päästyään tekee aivan samalla tavalla.
- Anonyymi
Sipilä ja RKP torppasivat säätiöveron, koska heillä on niitä eniten. Ei
tuolla kansan etuja ajeta, vaan omia ja kavereiden. - Anonyymi
Eletään sääty-yhteikunnassa missä edelleen ainakin suomenruotsalaisilla säätiöillä on edelleen valta määrätä ketä ja mitä verotetaan. Säätiöthän voisivat maksaa veroja vapaaehtoisesti, jos tunnustaisivat alkeellisen demokratian.
- Anonyymi
Ja näiden säätiöiden hallintoelimet harjoittaa myös ammattimaista simputusta sen jalostunutta muotoa. Tosin sen taidon taitavat yleensä kaikki suomalaiset johtotehtävissä työskentelevät. Rinne yksi heistä. Simputtamisen kärkikastia vaikka ei ole suotavaa sanoa sitä ääneen.
- Anonyymi
Ei Rinne halua ammattiyhdistysliikkeiden rahavirtoja verolle tai puolueiden rahahanoja kiinni. Verotetaan mielummin niitä kaikkein heikoimpia vaikka puhutaan muuta.
- Anonyymi
Rinne on tuuheahäntäinnen kettu lammasten vaatteissa. Vaikea on muuta sanoa, kun ottaa huomioon tämän kaupankäynnin valtion omaisuudella.
Ei entiseltä petosmielheltä muuta voi odottaakaan !
- Anonyymi
Rinne on köyhän mihen Mafioso. Hamuaa rahaa ay-liikkeelle ja kansa on hiljaa.
- Anonyymi
Rinne ei pilas Suomen taloutta, sillä Rinne on luvannut, että yrittäjien verotus ei kiristy, vaan rahat otetaan työntekijöiden palkkaverotusta kiristämällä ja yksityisauton maksujen korotuksilla.
Myös luvattua vappusatasta ei nyt tulekaan.
Jos Antti Lindtmanista tulee puolustusministeri, niin tuleekohan panssarivaunuihin polttomoottorikielto ja tykit poistetaan ilmastoa saastuttavina rekyylikaasujen päästäjinä?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658