Persujen puoluetoimisto odotti yli eduskunta- ja EU-vaalien, sitten alkoivat puhdistukset, heti EU-vaalien jälkeisenä päivänä. Ensimmäisten joukossa erotettiin puoluesihteeriehdokas Teemu Torssonen. Vaalityötä Torssonen sai tehdä persujen hyväksi täysillä, mutta sitten tuli lähtö, aivan yllättäin. Kukahan on seuraava?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d8338c66-ea33-4f4a-b3d3-c50e91fa73a7
Nyt ne puhdistukset ps puolueessa alkoivat!
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Persut ovat puolueensa sisäisistä puhdistuksista hipihiljaa? Pelkäävät ilmeisesti, että voi hyvinkin osua omalle kohdalle?
- Anonyymi
Jossakin nurkissa voi vielä lymytä luku- ja kirjoitustaidottomia soinisteja
- Anonyymi
Soinisteja on vielä jopa persujen palkkalistoilla, hyvinkin korkeissa viroissa. Seteliselkäisinä näyttelevät kyllä olevansa muka Halla-ahon kannattajia. Tieto persujen huipulta kulkee yhä Soinille aivan reaaliajassa, nämä soinistimyyrät pitävät siitä huolen.
- Anonyymi
Persut näyttää olevan ainut rehti puolue Suomessa.
Muut luikureita ja kansan kusettajia. Taisi PSn hajoaminen alkaa...
- Anonyymi
Henkilökohtaisesta kokemuksesta voin sanoa, että persut eivät ole yhtään sen rehellisempiä kuin minkään muunkaan puolueen edustajat. Pikemmin päinvastoin.
- Anonyymi
Kiva varmaan saada kiitos tehdystä pyyteettömästä työstä puolueen eteen.
Siinä käy vielä niin, että erotetun lisäksi lähtee vapaaehtoisesti porukkaa kun silmät aukenevat. Se on selvää, että puolue on hajoamassa. - Anonyymi
Persujen puolue-eliitti on vaipumassa pikkuhiljaa samaan ylimielisyyteen kuin Soinin aikana. Diktaattori Soinin asenne esim. persujen korpitaipaleen talkootyöntekijöihin - heille ei siis maksettu palkkaa (joita olivat 1995-2007 jopa puoluesihteeri, Perussuomalainen lehden päätoimittaja, puolueen taloudenhoitaja, jäsenrekisterin hoitaja jne. jne) oli: "Puolue pärjää ihan hyvin ilman sinuakin. Tulijoita riittää. Vuosia tekemäsi työ nollataan tästä päivästä eteenpäin. Talkoopohjalta saat jatkaa, palkkaa ei makseta muille kuin minun Soinin suosikeille. Jos valitat, sitä varmemmin ja nopeammin lähdet".
-Juuri tällainen ylimielinen toiminta johti loppujen lopuksi persujen hajoamiseen kesällä 2017. Historia tulee toistamaan taas itseään. Se on väistämätöntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432917Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423582661Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta592612- 422293
- 251763
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251669- 481546
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa691500- 1001480
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391425