Myös Suomessa aborttilakia olisi tiukennettava.
Aborttilakia olisi tiukennettava
10
180
Vastaukset
- Anonyymi
Ameriikoissa kulttuurimarxistit ovat vaatineet että alle kolmevuotiaan vauvan saisi vielä abortoida.
- Anonyymi
Paras tapa on kiältää paneminen tai ainakin iliman kummia
- Anonyymi
nykyään on kohtalaisen hyviä tekovittuja niile jokka ei saa mm.muuten kun väkisin ottamalla ja sukulaisia naimalla
- Anonyymi
On laskettu, että jos viimeisten 20 vuoden aikana ei olisi tehty abortteja, niin Suomen väestön ikäjakauma olisi paljon terveemmällä pohjalla eikä tarvitsisi ottaa niin paljoa maahanmuuttajia.
- Anonyymi
"On laskettu, että jos viimeisten 20 vuoden aikana ei olisi tehty abortteja, niin Suomen väestön ikäjakauma olisi paljon terveemmällä pohjalla eikä tarvitsisi ottaa niin paljoa maahanmuuttajia"
Höpö höpö. Kuka muka on laskenu? Sinäkö??
Ehkäisyn toimivuus on syy. Lapsia ei haluta. Ei haluttu ennenkään ja elämä meni ketuiks kun lapsista ei kukaan välittäny. Nyt kun voi valita niin lapsia tulee vain kun ne on toivottuja. Mikä saa sut luulemaan että jos abortti kiellettäis niin syntys enemmän lapsia? Naiset hankkisi laittomasti sen mitä ei laillisesti saa.
Eli älä ala trollaamaan maahanmuuttovastaisia abortinvastustajiksi. Jokainen haluaa seksiä muttei joka panosta lapsia. Mieti miksi lapsia haluta. K ui nka monta itse olet synnyttänyt ja huoltanut? Miesten panosta ei kyl edes lasketa koska siitos ei rasita. Hupi miehelle ja kaikki vastuu naisille. Mieti siinä sit syytä.
- Anonyymi
joo ei enää yhtään tangolaulajaa suomeen
- Anonyymi
tää on kuultu ihan terveyden hoitohenkilöltä..nykyään ihan alle parikymppiset likat juoksee tekemässä raskauden keskeytyksiä ja kyselee kierukkaa...kun on tehty jo esim kolme aborttia...ja kyllä ne laittaa synnyttämättömille pikkulikoille kierukkojakin kun likat valittaa että pillerit lihottaa...että tällänen on nykysuomi...perhe on out nykyään itse maksavat tulevaisuutensa...
- Anonyymi
Kyllä tämä kuulostaa kultilta, voi katsoa omin silmin:
https://www.pscp.tv/allidoisowen/1YqxojNRlPjJv - Anonyymi
Päin vastoin lääkärit ja tutkijat on esittäneet että sitä pitää helpottaa ja naurettava syiden keksimis velvoite poistettava.
- Anonyymi
Ei se siitä laista lopuksi oo kiinni kun nää kolmikymppiset ja alle on myöntäny ettei selviä perhe elämästä siks ei tee lapsia...helpompi vaan olla somessa. Suomi kuihtuu...no Ruotsin kohtalo on edessä ja kiitos on vain teidän viisaat ilmasto aktiiviset kierrättäjä nuoret
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1772681- 1642499
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182187Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612063Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2041420Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2241153Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931128Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3681069