Me voimme äänestää vaaleissa vain 0-2 kertaa vuodessa, mutta lompakolla voi äänestää vaikka joka päivä, tukemalla niitä joiden puolella me ollaan.
Vastaukset 15
- Anonyymi
Tuolla Kainuussa, Kuhmon Iivantiirassa oli tässä aikoinaan pieni kyläkauppa, jonka omistaja tuli uskoon. Ja siihen loppui kaupassa tupakan ja oluen myynti.
Kauppias poltti norttia ennen uskoontuloaan, ja kun tuli uskoon, niin sanoi, että nortin poltto uskoontulon jälkeen tuntui kuin olisi pumpulia vetäny keuhkoon. Vaikka Mäntässä olisikin Halpahalli, alkoholijuomat joutuisin silti ostamaan muualta.
- Anonyymi
Onhan ne Jari-Pekan kolme liikenneasemaa, joista saa kaikkea muuta, mutta ei kaljaa eikä tupakkaa ja silti hyvin on saanut laajennettua liikketoimintaansa.
http://www.jari-pekka.fi/joroinen/
http://www.jari-pekka.fi/hartola/
http://www.jari-pekka.fi/hankasalmi/ - Anonyymi
Olihan se Hesburgerin omistaja ainakin joskus jossain uskossa, mutta kuka näistä tietää onko harhaoppiuskossa vai oikeassa uskossa.
- Anonyymi
En äänestä kristittyä, vaan asiantuntevaa ihmistä. Enkä tue kauppiaita, vaan ostan mieleisiäni ja tarvitsemiani tuotteita.
- Anonyymi
Halpahallin lisäksi täällä pääkaupunkiseudulla on myöskin Kristittyjen Viinakauppa.
- Anonyymi
Toimiiko se vielä Kurvissa? Myydään mersun takakontista suoraan asiakkaalle? Myyjänä Kakolan raamattukoulun tuplaten läpikäynyt Karjalan evakko. 🦈!
- Anonyymi
Kristityt on kutsutta "maailmalle valkeudeksii ja maallle suolaksi" / Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kuniaksi riittävällä tavalla ÄÄNTÄ pitäviksi, eläviksi ja toimiviksi / vaikuttaviksi, ei salaisesti / pimeästi pimeyden puolta edustavien puolueiden ehdokkaita ehdoitta EPÄ oikuden mukaisen demokratia uskonnon mukaisesti äänesteleviksi.
Jeesuksen nimessä... uskovilleen / muillekin herätykseksi muistuttaen ja valistaen.
Asiasta asiallisesti ja rakentavasti kesksutelu mahdollisuus, ilman mainosten ym. epäasillisuuksien häirintää tuolla... http://www.suomenkristityt.foorumimme.com - Anonyymi
Kärkkäinen, Savenmaa - lestavyöhykkeeltä.
Kärkkäisellä ei ole ölvöä toisin kun Tokmannissa, toisaalta Kärkkäisella on ihan kunnontavaraa verrattuna vaikka Tokmanniin.En tiiä mikä on ölvö, mutta kiitos vastauksesta, löysin nyt ihan kokonaisen listan lestadiolaisten liikkeistä kun googlasin Savenmaa lestadiolaisuus:
- kärkkäinen
- erätukku
- topi keittiöt
- rustholli
- Minna Immonen
- tiivi(-ikkunat)
- lumon
- mammuttihirsi
- puustelli
- kastelli
- jukkatalo
- remontti-alexi
- muurame
- prima
- jettatalo
- JT talo
- rosendahl
- pihla
- ultimate market
- tarjoustalo
- barona
- design-talo
- kannustalo
- nykykoti
-24house
-Rustholli
-myllymäki
-savenmaa
-Ouluntaksi
-remonttipartio
-remonttialex- Anonyymi
"En tiiä mikä on ölvö" Minäpä tiijän se on olut - rakkaalla lapsella on monta nimeä. Olut ja kalja ovat eri juomia vaikka olutta on joillakin tapana nimittää kaljaksi.
Kärkkäinen parantanut sorttimettia ja myös hinnat ovat kohillaan. Jos tämä "usko" otettaisi ihan pilkulleen J Kärkkäiseltä jäisi joukko tuotteita pois, mutta se olisikin jo todellista lahkolaisuutta. No oluen ystävänä en ollutta kaipaa Kärkkäiseltä, eihän sitä myy; PUUILO, MOTONET, BILTEMA eikä STARKKIKAAN. - Anonyymi
Kärkkäinen tukee antisemitismiä.
- Anonyymi
Oletko kysynyt sitä Juha Kärkkäiseltä ? Meissä kaikissa asuu "pikku-hitler" eikä noita koukkunenien touhuja aina ymmärrä. Kuten tiedämme iso osa suomalaismediaa on juutalaistaustaisten hallinnassa, siksipä siitä nousee heti haloo jos asiasta julkisesti kirjoitetaan.
- Anonyymi
Kärkkäisellä on ollut isoja ongelmia esivallan kanssa. Kristityn tulisi elää lakien ja asetusten mukaan, ja jos lipsuu, tehdä parannus asiassa, eikä uusia hulluuksiaan.
- Anonyymi
Kärkkäisellä ei ollut ongelmia. J Kärkkäinen antoi lehtensä vieraskirjoittalle liian vapaat kädet kirjoittaa salaliitoista joiden takana on juutalaiset - sekös Hesaria närästi. Nämä samat salaliittojutut olivat velloneet netissä jo hyvän aikaa ennen Kärkkäisen lehden kirjoittelua. Toisaalta ilmeisesti myös liikkeen kilpailijat löivät löylyä lissää, mutta huonoin tuloksin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1161626Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91837Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja148752- 56747
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35721Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat39611Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔40601Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö228601- 67589
Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol33567