Kaupan kassalla tutun työntekijän kanssa aloin heittämään läppää, että tosi ilkeetä tällasia tarjouksia laittaa jäätelöihin yms. kun on pakko ostaa ja mustahan tulee pian kauhea läski. Siinä naurettiin ja huomasin lähtiessä, että edelläni ollut edelleen ostoksiaan pakkaava täti näytti kauhean vihaiselta. Sori vaan, en tajunnut että "läski" on nykyään yhtä kielletty kuin n-sana ja sortaa jotain kansakuntaa/rotua suurinpiirtein. Eikä ne pullukatkaan juuri säästele kun pulkannaruista naureskelevat!
Möläytysss
Anonyymi
0
255
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211200
- 113921
- 42670
Työttömät risusavottaan
Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus274663- 59577
- 10560
- 36481
- 54470
Väsynyt odottamiseesi, M.
Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym36463Persujen kansanedustaja häpäisi lipun!
"Persujen kansanedustaja Pekka Aittakumpu julkaisi Instagramissa videon, jossa hän heittää Pride-lipun roskiin. Video on189455