Tähän tulokseen olen tullut useasti.
Miksi asiakas ei näe voittosummaa vaan ainoastaan myyjä?
Parempi on hakea voitot vaikka pelaamoista, luotan enemmän heihin kuin kioskin myyjiin.
”Ei voittoa”.
Varastavatko R-kioskin työntekijät voittoja?
15
1249
Vastaukset
- Anonyymi
Erittäin hyvä kysymys. Itse myyjät tietävät vastauksen ja enin osa varmasti rehellisiä, mutta tuskin kaikki. Itse oon pikavilkaisun katsonut teksti-tv-laitteesta ennen "ei voittoa" -seremoniaa. Onhan se eri asia voittaa tai menettää 2,10 euroa kuin 124,50 euroa.
- Anonyymi
Veikkauksen online-päätteissä on asiakasnäyttö. Siellä voittoa tarkistettaessa asiakkaalle näkyy tieto mahdollisesta voitosta tai "Ei voittoa" -teksti. Poikkeuksena on suurvoitot, koska ei ole kiva jos asiakkaita on jonossa ja ulkopuolinen näkee aiemman asiakkaan onnenkantamoisesta. Tällöin myyjä kertoo hienovaraisesti ettei voittoa voi maksaa pelipisteessä vaan on otettava yhteys Veikkaukseen.
- Anonyymi
Kaupan kassoilla ei oo s-market, k - supermarket jne..
- Anonyymi
Pelipaikkojen myyjät voisivat kysymättä luovuttaa tositteen takaisin asiakkaalle kaikissa tilanteissa. Näin ei jäisi mitään epäilystä ja kyllä ne kannattaa tarkistaa itse ihan yksityisyyden suojan takia. Mahdollinen iso voitto pysyy vain omassa ja peliyhtiön tiedossa.
- Anonyymi
Käyttäkää veikkauskorttia, niin voitot rullaa suoraan tilille! On tapauksia, joissa monopoli joutuu valituksen takia muuttamaan voitonjakoa pitkänkin ajan päästä siitä kun se ensimmäisen kerran vahvistettiin ja voitot maksettiin. Tällöinkin veikkauskortille pelanneet saa mahdollisen lisävoiton automaattisesti kun taas lappunsa jo repineet jää nuolemaan näppejään elleivät suorita pitkää ja vaivalloista valitusprosessia.
- Anonyymi
Mitkä voitot...? Ei paljon parta paukahda, jos vuosittain "voittaa" jonkun 2 tai kymmenen euroa, kun rahaa "sijoittaa" peleihin esim. 150 euroa / vuosi. Mullakin tyypillisesti vuosi voi mennä ilman voittoja rivi/viikko -taktiikalla pelatessani EJP/LOTTO/VIIKINKI -pelejä.
- Anonyymi
Veikkauksen pelien pelaaminen on tilisiirto Veikkaukselle. Voittoa sieltä on turha odottaa, joten ihan sama pelaako kortilla tai ei. 30 pelivuoden jälkeen lopetin kaikki pelit. Lotot, vikingit, eurojackpotit pelkkää nollavoittoa yli vuoden putkeen. Kenosta 90 % panoksesta Veikkaukselle jatkuvasti. Onkohan Veikkaus maailman huonoin peliyhtiö pelaajalle? Uudestaan jos aloittaisin pelaamisen, valintani ei olisi todellakaan Veikkaus.
- Anonyymi
Tuuria on kahta lajia, huonoa sekä oikein huonoa.
Minä olen pelannut Veikkauksen pelejä runsaat 40 vuotta ja kyllä jotain voittojakin on tullut.
Vuonna 1996 voitin kahden kuukauden aikana n.70 000 markkaa. Mihin vain älysin osallistua, aina voitin:)
2008 vakiosta 32 000€ ja viime vuonna sama laji toi 40 000€
Kuitenkin taidan olla tappiolla:)) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuuria on kahta lajia, huonoa sekä oikein huonoa.
Minä olen pelannut Veikkauksen pelejä runsaat 40 vuotta ja kyllä jotain voittojakin on tullut.
Vuonna 1996 voitin kahden kuukauden aikana n.70 000 markkaa. Mihin vain älysin osallistua, aina voitin:)
2008 vakiosta 32 000€ ja viime vuonna sama laji toi 40 000€
Kuitenkin taidan olla tappiolla:))Itselläni on vajaa 40v sitten aloitettu peruslotto. Pelissä on useampi rivi ja ne on pelattu viikosta viikkoon.
Olen pitänyt excel tilastoa ja tapahtumat on luokiteltu tyyliin 0.1.2.3.4.5.6.6 [,7.
Yhdessä ruudussa paras tulos on 4. Kaikissa muissa on ainakin yksi 5 oikein ja yhdessä on kuusi. Ainoastaan 6 [ ja seitsemän puuttuu.
Kaikilla riveillä on kuivat kaudet ja ne kestää omat aikansa. Palautus prosentti yleisesti on päälle 20.
Mitä tulee huijaukseen niin kyllä olen saanut ne eurot ja markat takaisin jotka tuloksilla on ilmoitettu. Vaikka lotossa olisi sadan miljoonan euron voitto en pelaa kuin omat rivit.
Ongelma on vaan rivien määrä. Lotossa 1/18,4 milj. , ja eurossa 1/134 milj. Olisi aika tyhmää lyödä kerralla tuhat riviä peliin sillä runsas rivi määrä omassa pelissä vähentäisi todennäköisyyksiä. Jos olisi korvamerkitty 500€ niin sen lisäisin. 10 ruutua lottoa vuodeksi tai 5 ruutua euroon per viikko vuoden ajan. Ihme olisi jos tulos olisi nolla vuoden aikana.
- Anonyymi
Kohta tulloo 100 miljoonaa meille voittoa muhkealla porukka pelillä!
- Anonyymi
Kannattaa pyytää myyjää repimään tosite sen jälkeen kun tämä ilmoittaa 'ei voittoa'.
Eipähän mene voitto vääriin käsiin. Ei niitä itse ehdi tarkastaa aina 0 oikein - Anonyymi
Ei myyjä näe isompia voittoja, kone vain ilmottaa että on lunastettava muualta. Yli 200 euroa pitää lunastaa pelaamoista. Totossa näin käy usein mutta ei veikan paskapeleissä.
- Anonyymi
Paras käyttää tunnistautumista niin voitot tulee suoraan. Ei tarvitse hakea sitä 200€ keno voittoa mistään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paras käyttää tunnistautumista niin voitot tulee suoraan. Ei tarvitse hakea sitä 200€ keno voittoa mistään.
Miksette netissä pelaa? https://www.veikkaus.fi/
Ensin rahat pankkitunnuksilla tonne ja sieltä tilille. Tuonne saa myös isommat voitot.
- Anonyymi
Kolme vuotta vanha aloitus mutta sanon!
Olisiko parempi käyttää porukkaosuuden lunastamisessa veikkauskorttia tai olla ostamatta osuuksia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 305617
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus112601- 1862199
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1631693Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan721486Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike321394Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais141354En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.721263- 941175
viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.2191157