Vaalilupaukset eläkeläisköyhille, vaihtuneet "Obamacare" valheisiin ?

Anonyymi

https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3903934-koyhyytta-piti-vahentaa-tavoite-ei-ole-lahentynyt-lainkaan

Voisivatko arvon toimittajat, jos Suomessa on tiedonvälitystä, kertoa meille eläkeläisköyhille, jotka äänestimme Vasemmistoa, Sdp:tä, Vihreitä, eläkeläisköyhyyden siirtämiseksi historiaan, vähintään 1000€/kk MINIMIELÄKKEIDEN -lupausten takia, että

kuinka isoja veroparatiisi-sote-osakkeita, on esim. Vasemmistoliiton Aino-Kaisa Pekosella, kun lupauksia ollaan, ainakin viime tietojen perusteella, törkeästi ja raa´asti pettämässä ja lupaukset, kaikkein heikoimmassa asemassa oleville, köyhimmille vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, aidoista eläkekorotuksista, vähintään 1000€/kk sairaus- ja kansaneläkkeistä, ovat vaihtumassa, tyhjiin valheisiin ja petoksiin, "Obamacare" - pakkoihin ?

Uuden äärioikeistohallituksen "Obamacare"-veroparatiisi-sote-osakkeilla rikastumiset, tarkoittaisivat käytännössä ja köyhimmille sitä,
että sairaus- ja kansaneläkeläisköyhiä, istutettaisiin nyt pakon edessä, käytännössä PANTTIVANKEINA, Aino-Kaisa Pekosen ym uuden äärioikeistolais-hallituksen, ministerien ja kansanedustajien, veroparatiisi-sote-osakkeiden tuottajina, terveysasemilla ja kela-hoitaja-sossu-virkamies-ARMEIJOIDEN simputettavana ja kiusattavina, ilman omia ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksiaan, koko loppuelämänsä, eli vanhuutensa.

MIKÄLI 1000€/KK SAIRAUS- JA KANSANELÄKKEITÄ, EI TULE - ON TAPAHTUNUT SUOMEN HISTORIAN, TÖRKEIN JA HÄRSKEIN VAALIPETOS, KAIKKI LUPAUKSET, HEIKOIMMASSA ASEMASSA OLEVILLE, ON PETETTY. Suomessa ei ole enää eroa, opposition ja hallituksen välillä, yhtä ja samaa, äärimmäisen ahnetta äärioikeistoa, näyttävät olevan.

3

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paljon on Ruotsissa, sairaus- ja kansaneläkkeiden minimi/kk summa ?

    • Anonyymi

      Uuden hallituksen trollit, näyttävät olevan vielä vahingoniloisia, kun ottivat äänet, petoksilla ja valheilla, köyhimmiltä eläkeläisiltä ja pakottavat heidät, PANTTIVANGEIKSI VEROPARATIISI-terveysasemien "palvelujentarjoajille".

      http://puheenvuoro.uusisuomi.fi/puheenaihe/Eläkeläisköyhyys

      1000€/kk luvattiin - maanantaina on totuuden hetki. Onko uusi hallitus, äärioikeistolainen, vai köyhimpien puolustaja. Tuossa on vähin, mitä vaadittiin ja jos sitä ei tule, emme äänestä, enää koskaan.

    • Anonyymi

      Matut maksaa siksi teidän eläkkeitä ei nosteta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      873
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      728
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      36
      613
    4. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      603
    5. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      30
      591
    6. 35
      587
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      585
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      557
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      550
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      36
      483
    Aihe