Halla-aho LYTTÄÄ Rinteen hallitusohjelman!

Halla-aho pitää mahdottomana, että Rinteen touhuilla olisi mahdollisuus päästä 75%:n työllisyysasteeseen. Halla-aho myöskin tuomitsee Rinteen valtion omaisuuden myynnistä kertaluontoisiin menoihin.

Halla-aho näkee, että hyvinvointiyhteiskunnan perusteet ovat vaarassa Rinteen toilailujen seurauksena.
8<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ihan normaaliälylläkin ymmärtää että toiveille rakennettu hallitusohjelma ei tule toimimaan. Ja lisäksi kun vihervassarit ovat kelkassa, ne toiveetkin saadaan kariutettua jos ne muuten ehkä mahdollisesti jotenkuten olisivatkin toteutuneet.

1Äänestä
  • Paitsi+jos+ne+toiveet+toteutuvat.Orpo+arvosteli+samasta+asiasta+ja+talousasiantuntijat+pitävät+75+%+tavoitetta+erittäin+haasteellisena.+Kun+Trumpi+kauppasodat+vielä+heiluttelevat+maailmanmarkkinoita,+niin+ei+tilanne+ihan+hyvältä+näytä.Toisaalta+lisärahan+jakaminen+on+ainakin+osin+sidottu+työllisyyden+ja+talouden+kehitykseen.+Jos+talous+ei+ole+tasapainossa,+ei+lisärahaakaan+Rinteen+mukaan+jaeta.+Niillä+korteilla+pelataan,+mitä+käteen+on+tullut.+Turha+hallitusta+on+mollata+ennen+kuin+se+on+aloittanutkaan+toimintaansa.+Tuloksia+pitäisi+alkaa+vuoden+sisällä+jo+näkymään.+Jos+ei,+niin+sitten+sopii+arvostella+jo+rankemminkin.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Paitsi+jos+ne+toiveet+toteutuvat.Orpo+arvosteli+samasta+asiasta+ja+talousasiantuntijat+pitävät+75+%+tavoitetta+erittäin+haasteellisena.+Kun+Trumpi+kauppasodat+vielä+heiluttelevat+maailmanmarkkinoita,+niin+ei+tilanne+ihan+hyvältä+näytä.Toisaalta+lisärahan+jakaminen+on+ainakin+osin+sidottu+työllisyyden+ja+talouden+kehitykseen.+Jos+talous+ei+ole+tasapainossa,+ei+lisärahaakaan+Rinteen+mukaan+jaeta.+Niillä+korteilla+pelataan,+mitä+käteen+on+tullut.+Turha+hallitusta+on+mollata+ennen+kuin+se+on+aloittanutkaan+toimintaansa.+Tuloksia+pitäisi+alkaa+vuoden+sisällä+jo+näkymään.+Jos+ei,+niin+sitten+sopii+arvostella+jo+rankemminkin.

    Matutukseen sitä rahaa kumminkin riittää. Turha toiminto, joka ei tuo kuin kuluja kulujen päälle.

    On merkillistä, että suomalaisilla ei itsellään ole enää oikeutta saada hyvinvointia jonka ovat maksaneet vasn sitä jaetaan sinne sun tänne kohteisiin, joiden tilanteeseen Suomi ei olr millään lailla vastuullinen.

    Ja suurin takuu-valehtelija Urpilainenkin vaan päätyy komissaatiksi Brysseliin. Tuollaiselle valehtelijallekin kyllä rahaa riittää.

    1Äänestä

Olipa uutinen. Voin kertoa että seuraavien eduskuntavaalien jälkeenkin oppositioon jäävien puolueiden puheenjohtajat tulevat lyttäämään seuraavan hallituksen ohjelman. Ja sitä seuraavien vaalien jälkeen ja sitä seuraavien...

1Äänestä

PS vaan alkoi panikoida kun tajusivat kannatuksensa kääntyvän laskuun uuden hallituksen suosion takia.

1Äänestä
  • Mistä suosio on tullut, siitäkö että satasen korotus jää unholaan, eikä aktiivimallia meinata purkaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mistä suosio on tullut, siitäkö että satasen korotus jää unholaan, eikä aktiivimallia meinata purkaa.

    Persujen+kannatus+putoaa,+syynä+kepun+kannatuksen+nousu,+kepulit+palaavat+persuista+takaisin,+sai+kepu+kaikki+vaatimuksensa+läpi.+Seuraavat+eduskuntavaalit:+kepu+19%,+persut+11%.

    Äänestä

Kannatan valtion omaisuuden myyntiä .Aluksi YLEn voisi myydä venäläisille ja Alkon Saudi-arabiaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Halla-aho pitää mahdottomana, että Rinteen touhuilla olisi mahdollisuus päästä 75%:n työllisyysasteeseen. Halla-aho myöskin tuomitsee Rinteen valtion omaisuuden myynnistä kertaluontoisiin menoihin.

Halla-aho näkee, että hyvinvointiyhteiskunnan perusteet ovat vaarassa Rinteen toilailujen seurauksena.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu