Meillä tehdään jotain mitä ei tapahdu milloinkaan kuin kehitysmaissa, meillä nimittäin aijotaan tehdä talousrikoksen yhteydessä vankeustuomion saaneesta Antti Kaikkosesta uuden hallituksemme valtionvarainministeri. Antti Kaikkonen tuomittiin vankeuteen luottamustehtävän väärinkäytöstä ja valtionvarainministerin tehtävä on juuri luottamustehtävä johon vankeuteen tuomittu rikollinen ei sovi. Edellinen rikosistaan aikanaan vankeuteen tuomittu ministeri oli Jan Vapaavuori. Eivät suomalaiset tyhmiä ole vaan he ovat täysiä idiootteja.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t69910Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227803Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️67738- 49654
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59558Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26523- 46497
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29489Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞24487- 35479