WTC:n paljastaja murhattiin

Hunter Thompson niminen Amerikkalainen toimittaja olia julkaisemassa artikkelia koskien WTC:n sortumista ja siitä kuinka tornit räjäytettiin. Hän oli 19.2.2005 soittanut toimittajatutulleen ja kertoi puhelimessa kuinka pelkäsi tulevansa murhatuksi ennen kuin hän kerkiäisi julkaista koko juttua. Seuraavana iltana hänen ilmoitettiin tehneen itsemurhan. Eli oikeasti the secret service saapui ovelle ja hoiti likaisen työn ja taas oltiin saatu yksi 9/11 kusetuksen todistaja hengiltä. Näin se illuminati on voimissaan edelleen. Teoriassa jos Suomessa joku toimittaja julkaisisi artikkelin samasta aiheesta voisi hänellekin käydä samoin.

http://www.infowars.com/articles/ps/hunter_s_thompson_s uicided_for_911_story.htm
312906
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat
  • Olisiko nyt British Broadcasting Companykin saatu mukaan piilottelemaan WTC:n salaliittoa?

    Äänestä

  • Hehheh.... kirjoitti:

    Olisiko nyt British Broadcasting Companykin saatu mukaan piilottelemaan WTC:n salaliittoa?

    Onko bbc sinulle jokin auktoriteetti joka kertoo totuuden? Ihmisten tutlisi käyttää enemmän omia aivoja kuin uskoa mikä painettu paperille.

    Äänestä

Hunter Thompson tunnettiin mm. maailmankuulun "Fear and Loathing in Las Vegas" kirjan kirjoittajana eli tämä mistä tehtiin vuonna 1998 elokuva "Pelkoa ja Inhoa Las Vegasissa".

Äänestä

http://www.saunalahti.fi/wtc2001/119.htm

Israelin roolista
Israelin Mossadia kuvaillaan häikäilemättömimmäksi ja vaarallisimmaksi "tiedustelupalveluksi" maailmassa. Suuri osa vaihtoehtoisten teorioitten tutkijoista epäilee Israelia osallisuudesta 11.9. iskuihin ja moniin muihin terroritekoihin ympäri maailmaa ja on huolestunut Israelin suuresta vaikutusvallasta Yhdysvaltain ulkopolitiikassa. Israel on iskenyt myös Yhdysvaltoja vastaan, kuten kuuden päivän sodan aikana 8.6.1967, jolloin Israelin ilma- ja merivoimat hyökkäsivät USS Libertyn kimppuun kansainvälisillä vesillä.
Viralliset lähteet Pentagonissa kuvailevat Mossadia täysin häikäilemättömäksi ja kykeneväksi järjestämään terroritekoja kaikkialla maailmassa, saaden ne näyttämään arabien työltä. Entinen Mossad-agentti Viktor Ostrovski on kirjoittanut kokemuksistaan kaksi kirjaa, "By Way of Deception" ja "The Other Side of Deception". Ostrovskin mukaan Mossad on erityisen taitava salamurhissa, jotka se saa näyttämään itsemurhilta. Ostrovskin mukaan Mossadin murhaamiksi ovat joutuneet mm saksalainen poliitikko Uwe Barschel (jarrutti Israelin asevientiä Hampurin kautta Iraniin), brittiläinen kustantaja Robert Maxwell ja kanadalainen insinööri Gerald Bull (työskenteli Irakin aseohjelmassa). Mossad onnistuneesta lavasti Libyan syylliseksi 1986 tapahtuneeseen La Belle-diskon pommi-iskuun Berliinissä viemällä radiolähettimen Libyaan, joka sitten lähetti tekaistuja käskyjä Libyan eri suurlähetystöihin suorittaa terrori-iskuja. Ranskan ja Espanjan tiedustelupalvelut eivät menneet lankaan, mutta Yhdysvallat meni ja pommitti Libyaa. Samaa taktiikkaa käytettiin myös Lockerbien tapauksessa. Mossad suunnitteli myös presidentti George H. Bushin murhaamista Madridissa 1991, syy oli tarkoitus vierittää Abu Nidalin niskaan.
Mossadin toiminta Yhdysvalloissa on ollut laajaa ja vapaata. Syyskuun 11. yhteydessä kymmenittäin Israelin agentteja pidätettiin, mutta tiettävästi seuraamukset rajoittuivat karkoituksiin. Varsin kuuluisa on tapaus, jossa "muuttofirman" työntekijät seurasivat Hudson-joen takaa iskuja WTC:tä vastaan tanssien ja iloiten. Kyseiset henkilöt paljastuivat Israelin agenteiksi. Mossad seurasi ns. arabikaappareita tiiviisti ja oli täysin tietoinen tulevasta, antoivathan he Yhdysvalloille muodollisen varoituksenkin terrori-iskuista. Jatkuvasti tippuu julkisuuteen myös uutisia Israelin agenttien kiinnijäämisistä Yhdysvalloissa. Israelilainen nainen jäi kiinni New Yorkissa lentokentällä v. 2003 kevättalvella pernaruttoa sisältävän putkilon kanssa, mutta sai luvan jatkaa Texasiin. Erilaisia hämäräperäisiä pommiryhmiä on myös pidätetty. Nämä ovat usein naamioituneet "muuttofirmoiksi". (sundayherald)
Mossadin virallinen motto on: By Way of Deception Thou Shalt Do War, petollisesti pitää sinun sotaa käymän. Mossad on erityisen taitava false flag-operaatioissa, joissa terroritekoja tehdään muslimien nimissä. Vuoden 2002 lopulla paljastui, että Mossad oli yrittänyt luoda "Al Qaida-solua" Gazan kaistaleelle. Palestiinan turvallisuuspalvelu teki paljastuksen kolme päivää sen jälkeen, kun pääministeri Sharon oli syyttänyt Al-Qaidan toimivan Gazassa ja Libanonissa. Israelia "vastaan" taistelevat islamistijärjestöt Hamas, Jihad ja Hizbollah ovat pahasti Mossadin soluttamia. (middle-east-online)
Lokakuun 10. 2001 CNN julkisti pienen uutisen, jossa mainittiin epäonnistuneesta terrori-iskusta Meksikon parlamenttiin. CNN ei aiheeseen enää palannut, mutta Meksikon tiedotusvälineet kertoivat aiheesta lisää. Aseistautuneet ja käsikranaateilla ja muoviräjähteillä varustautuneet miehet olivat meksikonjuutalainen Salvador Gerson Sunke ja Israelin erikoisjoukkojen eversti Sar ben Sui. Miehiltä löytyi väärennetyt Pakistanin passit. Mitä tapauksesta seurasi? Maastakarkoitus! (whatreallyhappened)
Mossad nauttii Yhdysvalloissa korkean tason suojelusta. Virkaintoiset poliisit kylläkin tekevät pidätyksiä, mutta tapaukset painetaan säännönmukaisesti villaisella. Mikä kohu nousisikaan jos pidätetyt olisivat arabeja! On olemassa selvä tendenssi lavastaa kaikki terrorismi arabien piikkiin. Muistettakoon, miten pernaruttokirjeissäkin julistettiin, että "Allah on suuri"! Kuka mahtaisi eniten hyötyä tästä? (whatreallyhappened)
Republikaanipuolueen vanha voimahahmo Pat Buchanan on ihmetellyt, miksi Israelia ylipäätään kutsutaan Yhdysvaltojen ystäväksi. Israel saa amerikkalaista huippunykyaikaista aseistusta - ja myy kaikki teknologiset sotasalaisuudet edelleen Venäjälle ja Kiinaan. Tunnettu on myös Jonathan Pollardin vakoilutapaus. Israel värväsi Pollardin ja myi siten hankkimansa ydinasesalaisuudet Neuvostoliitolle. Pollardin tapauksen yhteydessä Yhdysvalloissa etsintäkuulutettu Mossadin silloinen operaatiopäällikkö Rafi Eitan on vuoden 2003 kesällä nähty jälleen liikkeellä Yhdysvalloissa väärän henkilöllisyyden turvin, mutta FBI ei ole pidättänyt häntä. (rense)
Israelin telekommunikaatiofirmat ovat erityisen aktiivisia vakoilurintamalla. Amdocks niminen yhtiö hoitaa lähes koko Yhdysvaltojen puhelinliikenteen laskutuksen ja heidän "asiantuntemustaan" on käytetty monien liittovaltion rakennusten - myös Valkoisen Talon - tietoliikennesysteemien asentamisessa. Kun Israelin toimia arvostelee, nousee juutalaisjärjestöjen puolelta huuto: antisemitisti!

Äänestä
  • Mossad on vähän kuin Israelin illuminati haara. Israelin pääministeri Sharonilla on todellakin valtaa kun hän oli joskus sanonut Amerikan kongressista näin. "I don't care about American congress i own that congress".

    Äänestä

Esitä sitten konkreettinen näyttö siitä että Hunter Thomson murhattiin.

Yleensä 9/11 salaliittoteoriat näyttävät olevan joko yksisilmäisen poliittisen hörhöilyn tai sairaan mielen tuotteita.

Äänestä
  • Monenko toimittajan olet nähnyt kirjoittavan juttuja WTC-iskuista siinä valossa että tornit oltaisiin räjäytetty tai että niiden 9/11 iskujen takan olikin itse George W. Bush ja pimeä hallitus ?

    Ei ensimmäistäkään lehtiartikkelia olla julkaistu tätä koskien koska aihe on täydellisesti pannassa ja erittäin tulenarka vieläkin. CIA:n kautta upotettu salassapitosopimus koskee kaikkia yli 120:n maan journalisteja minkä kautta yhenkään niiden maan toimittaja ei saa julkaista mitään 9/11 terrori-iskuihin liittyvää artikkelia jossa paljastettaisiin vähäkin totuutta.

    Näin se vain menee sillä vuosi sitten Maaliskuussa oli suomen 9/11 toimintaryhmän lehdistötilaisuus Helsingin pressiklubilla. IL:n toimittaja teki jutun ja juttu hyllytettiin.

    Äänestä

  • "Yleensä 9/11 salaliittoteoriat näyttävät olevan joko yksisilmäisen poliittisen hörhöilyn tai sairaan mielen tuotteita."

    Sehän tuli kuin suoraan totuutta piilottelevan valtionpäämiehen suusta.

    Äänestä

  • Erkko kirjoitti:

    "Yleensä 9/11 salaliittoteoriat näyttävät olevan joko yksisilmäisen poliittisen hörhöilyn tai sairaan mielen tuotteita."

    Sehän tuli kuin suoraan totuutta piilottelevan valtionpäämiehen suusta.

    Sinä vuodatat täälläkin palstakaupalla koomisia salaliittoteorioitasi eikä kukaan sinua estele saatika murhaa. Ei taida länsimaissa oikein sensuuri pelata....

    Äänestä

  • Jee jee mies kirjoitti:

    Sinä vuodatat täälläkin palstakaupalla koomisia salaliittoteorioitasi eikä kukaan sinua estele saatika murhaa. Ei taida länsimaissa oikein sensuuri pelata....

    Nettiin on kirjoitetellut arvioilta kymmeniä tuhansia ihmisiä virallista syyskuun 11. päivän salaliittoteoriaa vastaan. Siinä riittäisikin hommaa kun näitä ihmisiä alettaisiin murhaamaan. Eihän siinä mitään järkeä olisi, sillä kyllähän se paljastuisi hyvin pian. Riittää vain, että murhataan ne ihmiset, joilla on todisteita hallussaan tai jotka voivat todella saada jutun valtamediassa esille. Suurelle yleisölle nämä murhat saadaan helposti myytyä itsemurhina ja onnettumuuksina. Tästähän on jo kokemusta, sillä Kennedyn salamurhan jälkeen tapettiin kymmeniä todistajia ilman että suuri yleisö alkoi ihmettelemään sitä.

    Äänestä

  • Erkko kirjoitti:

    Monenko toimittajan olet nähnyt kirjoittavan juttuja WTC-iskuista siinä valossa että tornit oltaisiin räjäytetty tai että niiden 9/11 iskujen takan olikin itse George W. Bush ja pimeä hallitus ?

    Ei ensimmäistäkään lehtiartikkelia olla julkaistu tätä koskien koska aihe on täydellisesti pannassa ja erittäin tulenarka vieläkin. CIA:n kautta upotettu salassapitosopimus koskee kaikkia yli 120:n maan journalisteja minkä kautta yhenkään niiden maan toimittaja ei saa julkaista mitään 9/11 terrori-iskuihin liittyvää artikkelia jossa paljastettaisiin vähäkin totuutta.

    Näin se vain menee sillä vuosi sitten Maaliskuussa oli suomen 9/11 toimintaryhmän lehdistötilaisuus Helsingin pressiklubilla. IL:n toimittaja teki jutun ja juttu hyllytettiin.

    On kyllä erittäin ikävää, että näin on. Taitaa käydä niin, etten minä eikä kukaan muukaan koskaan saa kuulla/lukea teknisesti järkevää selitystä WTC-tornien räjäyttämisestä?

    Äänestä

  • "Yleensä 9/11 salaliittoteoriat näyttävät olevan joko yksisilmäisen poliittisen hörhöilyn tai sairaan mielen tuotteita."

    Ainut malli joka tätä ei ole olettaa että a) yksi ihminen suunnitteli ja toteutti iskut b) iskuista ilmoitettiin julkisesti etukäteen?
    Tutkimaan sanan "salaliitto" etymologiaa siitä.

    Sivistykää. Peace.

    Äänestä

on korkeesaaresta vuokrattu sinpanssi... Ihan tosi

Äänestä

etteivät viereisessä huoneessa olleet huomanneet murhaajia. Vai oletko sinäkin "niitä".

Äänestä
  • asiassa paljonkin kummallista. Sellaista on kulissien takainen päätöksenteko. Todelliset vallanpitäjät eivät turhia häikäile. Jokainen meistä voi olla jossakin määrin tietoisesti tai tietämättään maailmanhallitusta ajavien tahojen jäsen tai kannattaja.

    Äänestä

  • Steve Stifler kirjoitti:

    asiassa paljonkin kummallista. Sellaista on kulissien takainen päätöksenteko. Todelliset vallanpitäjät eivät turhia häikäile. Jokainen meistä voi olla jossakin määrin tietoisesti tai tietämättään maailmanhallitusta ajavien tahojen jäsen tai kannattaja.

    "Vankien siirtoja tehtiin jo ennen syyskuun 11. päivän terrori-iskuja. Tuolloin Yhdysvaltain vankeja oli ainakin Egyptin, Syyrian, Saudi-Arabian, Jordanian ja Pakistanin vankiloissa."
    http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/vasen/id8289.html

    Äänestä

  • näin, kirjoitti:

    "Vankien siirtoja tehtiin jo ennen syyskuun 11. päivän terrori-iskuja. Tuolloin Yhdysvaltain vankeja oli ainakin Egyptin, Syyrian, Saudi-Arabian, Jordanian ja Pakistanin vankiloissa."
    http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/vasen/id8289.html

    natsimeininkiä se olla pitää! Näitä uutisia tulvii päivittäin joka tuutista. Tosin ei kai niitä voi uskoa, kun kerran George W. Bush on oikein sanonut, etteivät nuo väitteet pidä paikkaansa. Siinä onkin melkoinen todiste, kun pikkuhitleri itse sanoo, että kidutukset ym. natsitouhut ovat valetta.

    Äänestä

  • näin, kirjoitti:

    "Vankien siirtoja tehtiin jo ennen syyskuun 11. päivän terrori-iskuja. Tuolloin Yhdysvaltain vankeja oli ainakin Egyptin, Syyrian, Saudi-Arabian, Jordanian ja Pakistanin vankiloissa."
    http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/vasen/id8289.html

    jotta saataisiin peruste ja kansalaisten hyväksyntä väkivaltaiselle totalitarismille.

    Äänestä

911 on jo moneen kertaan todistettu oikeaksi salaliitoksi, jonka takana oli mm. Bushin hallinto, joka tietenkin teki kaikkensa todisteiden hävittämiseksi.

Äänestä
  • Miksi ketään näistä monen kerran paljastajista ei olla tapettu?

    Hunter T, joka ei ollut millää tasolla tunnettu "alalla" eikä kukaan ole koskaan nähnyt hänen kirjoittamaa sanaakaan asiasta muka joutuisi tapetuksi, mutta Zeitgeistaajat, Loose Changettajat ja muut senkun vetää rahaa fikkaan jutuillaan.

    Miksi?

    Jotain HT tiesi jostain, koska pääsi hengestään. Tuskin liittyi 9/11 mitenkään.

    Äänestä

Nämä salaliittolaiset ovat kyllä aina päivän pelastus: alla tämän säikeen helmistä muutama:

"Ei ensimmäistäkään lehtiartikkelia olla julkaistu tätä koskien koska aihe on täydellisesti pannassa ja erittäin tulenarka vieläkin. CIA:n kautta upotettu salassapitosopimus koskee kaikkia yli 120:n maan journalisteja minkä kautta yhenkään niiden maan toimittaja ei saa julkaista mitään 9/11 terrori-iskuihin liittyvää artikkelia jossa paljastettaisiin vähäkin totuutta."

"Jokainen meistä voi olla jossakin määrin tietoisesti tai tietämättään maailmanhallitusta ajavien tahojen jäsen tai kannattaja."

"911 on jo moneen kertaan todistettu oikeaksi salaliitoksi, jonka takana oli mm. Bushin hallinto, joka tietenkin teki kaikkensa todisteiden hävittämiseksi."

Äänestä

Saatat olla tietämättäsi hypnotisoitu ja ehdollistettu suojelemaan poliittista terroria ja juonta. Kenellekään ei ole mitään hyötyä sulkea kategorisesti pois juonen mahdollisuutta - et ole immuuni vaikutuksille.

Äänestä
  • Totuus lentävistä lehmistä on samalla tapaa hypnotisoitu meidän mielistä pois.

    Nytkin jokaisen ikkunan takana leijailee kymmeniä lehmiä, mutta meidät on hypnotisoitu niin emme niitä näe.

    Lehmät eivät näy myös valokuvissa koska kaikkiin kameroihin on laitettu firmware joka poistaa lehmäpikselit.

    Äänestä

  • Lisätään tääkin siihen ilopoillerilistaan:
    "Saatat olla tietämättäsi hypnotisoitu ja ehdollistettu suojelemaan poliittista terroria ja juonta. Kenellekään ei ole mitään hyötyä sulkea kategorisesti pois juonen mahdollisuutta - et ole immuuni vaikutuksille"

    Äänestä

- uskokaa nyt ihmeessä ,vaikka tv stä seurasimme ihan livenä lentokoneiden osumisia wct torneihin , niin totuus on aivan toisenlainen , nimittäin se oli salaliito juoni.

Äänestä
  • Ja vaikka Youtubesta katsot mitenkä monta videota jotka todistavat mitä tahansa, on se todellisuus aivan toisenlainen siihenkin verrattuna.

    Äänestä

  • Katsokaapa niitä videoita uudestaan, ja kuunnelkaa dokumentti, jossa selitetään, miten nuo videot editoitiin. Mitään koneita ei ollut. Rakennukset hajotettiin räjähteillä tai jonkinlaisella energia-aseella, ja lentokonevideot olivat hämäystä. Voisi ihailla taidokasta operaatiota, ellei sen takana olisi niin äärettömästi pahuutta. Onneksi he tekivät virheitä noiden videoiden editoinnissa, minkä vuoksi jäivät kiinni.

    Äänestä

Onneksi ei tarvitse salaliittolaisia hörhöiksi paljastaa. Ne tekevät sen ihan itse
"Mitään koneita ei ollut. Rakennukset hajotettiin räjähteillä tai jonkinlaisella energia-aseella, ja lentokonevideot olivat hämäystä. Voisi ihailla taidokasta operaatiota, ellei sen takana olisi niin äärettömästi pahuutta. Onneksi he tekivät virheitä noiden videoiden editoinnissa, minkä vuoksi jäivät kiinni."

Äänestä

Hunter S. Thompson oli huumeidenkäytöstä tunnettu asehullu mielipuolinen kirjailija. Onni että ampui vain itsensä eikä toisia kuten toinen samanlainen hullu William S. Burroughs.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Hunter_S._Thompson

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


*Sisäpiiri* kirjoitti:

Hunter Thompson niminen Amerikkalainen toimittaja olia julkaisemassa artikkelia koskien WTC:n sortumista ja siitä kuinka tornit räjäytettiin. Hän oli 19.2.2005 soittanut toimittajatutulleen ja kertoi puhelimessa kuinka pelkäsi tulevansa murhatuksi ennen kuin hän kerkiäisi julkaista koko juttua. Seuraavana iltana hänen ilmoitettiin tehneen itsemurhan. Eli oikeasti the secret service saapui ovelle ja hoiti likaisen työn ja taas oltiin saatu yksi 9/11 kusetuksen todistaja hengiltä. Näin se illuminati on voimissaan edelleen. Teoriassa jos Suomessa joku toimittaja julkaisisi artikkelin samasta aiheesta voisi hänellekin käydä samoin.

http://www.infowars.com/articles/ps/hunter_s_thompson_s uicided_for_911_story.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu