Venäjästä ei saa erota

Tsetseenit yrittivät itsenäistyä 1990-luvulla moneen kertaan. Venäjä tukahdutti yritykset moneen otteeseen sotatoimin.

1999 Venäjän viranomaiset tekaisivat pommiräjähdykset Moskovassa ja syyttivät tsetseenejä. Tällä verukkeella venäläiset aloittivat taas sodan Tsetseniassa.
153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niinhän se on.

Kuitenkin Venäjä on tukenut aseelisesti Georgian ja Ukrainan separatisteja.

Kaksinaamaista politikkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tsetseenit yrittivät itsenäistyä 1990-luvulla moneen kertaan. Venäjä tukahdutti yritykset moneen otteeseen sotatoimin.

1999 Venäjän viranomaiset tekaisivat pommiräjähdykset Moskovassa ja syyttivät tsetseenejä. Tällä verukkeella venäläiset aloittivat taas sodan Tsetseniassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu