Amerikkalainen imaami väittää, että Jeesus ja Mooses olivat olleet muslimeja.
HAH HAH HAAA!!!
https://israelunwired.com/american-imam-says-moses-and-jesus-were-muslim/
Amerikkalainen imaami väittää...
6
224
Vastaukset
- Anonyymi
Väittäähän paavikin ja kristityt lahkosaarnaajan olevan jumala ja jopa luomisessa mukana.
Koraanissa lukee ,että Jumala antoi Israelin maan juutalaisille. Hyvä Koraani!
Koraanissa on tarinoita UT sta ja Toorasta. Avraham on Ibrahim jne
Todellisuudessa vain Toora ja juutalaisten tarinat ovat loogisia ja näin ollen alkuperäisiä.Lienevät olleet loogisia niitä säveltäneiden ihmisten mielestä.
Nykyisin voimme lisääntyneen tiedon ansiosta todeta ne saduiksi.
Ja joka toista väittää, on vääräuskoinen koira ja tulee kivittää hengiltä.
Koraanin mukaan Maria oli kätkeytynyt perheeltään ja lähtenyt etsimään suojaa Armolliselta vanhurskaita vastaan.
Ja Koraani sanoo: Me lähetimme henkemme sopusuhtaisen ihmisen hahmossa ja lupasimme Marialle puhtaan pojan. Maria siitä sitten raskaaksi tuli ja sai lapsen. Tällainen armo oli heillä uskossaan.
Maria palasi kotikyläänsä ja siellä ihmeteltiin, että minkäs olet Aaronin sisar nyt tehnyt , isäsi ei koskaan syntiin sortunut, eikä äitisi tehnyt huorin.
Maria viittasi lapsen suuntaan ja lapsi kehdosta ryhtyi puhumaan kuinka hän on profeetaksi valittu, ja kirja oli hänelle annettu ja.... niin edelleen.
Sellainen tarina.- Anonyymi
niin ne uskovaiset,
keksii tarinoita,
joilla saadaan oikeutus,
murhata naapurinsa...
jumala lupasi maan...
- Anonyymi
Jeesus ja Mooses olivat Jumalan palvelijoita ja he saivat ohjeitaan Jumalalta. Näin myös Avraham ja muut profeetat. Muhamed sai aikaan vastavoiman röyhkeälle kirkolle ja pelasti ihmiskunnan eksytykseltä.
Otteet olivat kovat islamisteilla mutta niin oli vastustajakin. Juutalaisuus säästyi tuholta mutta itse islamilaisuus alkoi olla juutalaisille vastainen, kun ei oteta Koraanin ohjeita tosissaan Israelin valtion kuulumisesta juutalaisille.
Nyt on hieman sunnimaailma lähentynyt juutalaisuutta kohden ja toivottavasti lämpenevät suhteet joka tavalla. Iran on uhka molemmille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1524892Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813586SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402233Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä942112Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?252008Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191478Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1031335
