Amerikkalainen imaami väittää, että Jeesus ja Mooses olivat olleet muslimeja.
HAH HAH HAAA!!!
https://israelunwired.com/american-imam-says-moses-and-jesus-were-muslim/
Amerikkalainen imaami väittää...
6
189
Vastaukset
- Anonyymi
Väittäähän paavikin ja kristityt lahkosaarnaajan olevan jumala ja jopa luomisessa mukana.
Koraanissa lukee ,että Jumala antoi Israelin maan juutalaisille. Hyvä Koraani!
Koraanissa on tarinoita UT sta ja Toorasta. Avraham on Ibrahim jne
Todellisuudessa vain Toora ja juutalaisten tarinat ovat loogisia ja näin ollen alkuperäisiä.Lienevät olleet loogisia niitä säveltäneiden ihmisten mielestä.
Nykyisin voimme lisääntyneen tiedon ansiosta todeta ne saduiksi.
Ja joka toista väittää, on vääräuskoinen koira ja tulee kivittää hengiltä.
Koraanin mukaan Maria oli kätkeytynyt perheeltään ja lähtenyt etsimään suojaa Armolliselta vanhurskaita vastaan.
Ja Koraani sanoo: Me lähetimme henkemme sopusuhtaisen ihmisen hahmossa ja lupasimme Marialle puhtaan pojan. Maria siitä sitten raskaaksi tuli ja sai lapsen. Tällainen armo oli heillä uskossaan.
Maria palasi kotikyläänsä ja siellä ihmeteltiin, että minkäs olet Aaronin sisar nyt tehnyt , isäsi ei koskaan syntiin sortunut, eikä äitisi tehnyt huorin.
Maria viittasi lapsen suuntaan ja lapsi kehdosta ryhtyi puhumaan kuinka hän on profeetaksi valittu, ja kirja oli hänelle annettu ja.... niin edelleen.
Sellainen tarina.- Anonyymi
niin ne uskovaiset,
keksii tarinoita,
joilla saadaan oikeutus,
murhata naapurinsa...
jumala lupasi maan...
- Anonyymi
Jeesus ja Mooses olivat Jumalan palvelijoita ja he saivat ohjeitaan Jumalalta. Näin myös Avraham ja muut profeetat. Muhamed sai aikaan vastavoiman röyhkeälle kirkolle ja pelasti ihmiskunnan eksytykseltä.
Otteet olivat kovat islamisteilla mutta niin oli vastustajakin. Juutalaisuus säästyi tuholta mutta itse islamilaisuus alkoi olla juutalaisille vastainen, kun ei oteta Koraanin ohjeita tosissaan Israelin valtion kuulumisesta juutalaisille.
Nyt on hieman sunnimaailma lähentynyt juutalaisuutta kohden ja toivottavasti lämpenevät suhteet joka tavalla. Iran on uhka molemmille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t315166Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo653066Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel122940HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432841Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi201619Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k861580Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271556Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4131243- 681120
Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2231052
