Idiootti: "Jotkut ne kirjoittelee, että Normandian maihinnousu mahdollisti Naton, mutta kyllä se oli Hitler, jonka ideoita Nato kopioi."
Hölynpölyä. Kommunismin ja NL:n pelko pani Länsi-Euroopan maat perustamaan Länsi-Euroopan puolustuyhteisön eli WEU:n, mutta myös USA kiinnostui asiasta ja siksi perustettiin NATO 1949.
Hitler halusi rakentaa Suur-Saksan diktauurin hallitsemaan Eurooppaa.
NATO on demokraattisten maiden vapaaehtoinen puolustusjärjestö. Ei sillä ole mitään yhteistä ideaa natsismin kanssa.
NATO syntyi turvaksi Neuvostoliittoa vastaan,
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Natosta on aikojen saatossa muodostunut pedofiili rinki. Se suojelee Nato Turkkia jolla on sanalla sanoen pedofiileja suojeleva perustuslaki.
"Turkin perustuslakituomioistuin on kumonnut säännöksen, jonka mukaan seksi alle 15-vuotiaan lapsen kanssa lasketaan automaattisesti seksuaaliseksi hyväksikäytöksi. Päätös on saanut lastenoikeuksien asiantuntijat pöyristymään
Perustuslakituomioistuin teki päätöksen, jonka mukaan seksisuhteesta 12–15-vuotiaan kanssa ei joudu rikosoikeudelliseen vastuuseen, jos lapsi ymmärtää seksuaalisen kanssakäymisen merkityksen ja on siihen suostuvainen.
Päätös tuli voimaan 13. tammikuuta vuonna 2017.
– Turkissa on valtava määrä alaikäisiä pakolaisia, joilla ei ole vanhempia. On ollut puhetta siitä, että myös haavoittuvassa asemassa olevilla pakolaisilla on vaarana joutua lapsimorsiamen asemaan, Alaranta sanoi.
Irak luovutti hiljattain Turkille 188 lasta."
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000001240286.html- Anonyymi
Venäjän fasistis-imperialistinen sotamafiojen pedofiilirinki kouluttaa lapsia sotakiimaan antamalla jopa 7-vuotiaasta lähtien lapsisotilaskoulutusta.
Se on vastoin Venäjän allekirjoittaa YK:n Lapsen oikeuksien sopimusta.
Mutta milloin Venäjä on muka tekemiään sopimuksia noudattanut? - Anonyymi
"Natosta on aikojen saatossa muodostunut pedofiili rinki. Se suojelee Nato Turkkia jolla on sanalla sanoen pedofiileja suojeleva perustuslaki."
Ei suojele! Turkki on Euroopan mätä omena ja perustuslaki on sen mukainen! Nato vaan ei puutu jäsenmaidensa sisäisiin asioihin! Sen periaate ei tarkoita minkään asian hyväksymistä!
Venäjällä on perustuslaki, joka sallii vaimon pahoinpitelyn ja määrää vankilatuomion henkilölle, joka arvostele N-Liiton sotatoimia ja saavutuksia toisessa maailmansodassa!
Mätiä omenia löytyy toki muitakin!½ Anonyymi kirjoitti:
"Natosta on aikojen saatossa muodostunut pedofiili rinki. Se suojelee Nato Turkkia jolla on sanalla sanoen pedofiileja suojeleva perustuslaki."
Ei suojele! Turkki on Euroopan mätä omena ja perustuslaki on sen mukainen! Nato vaan ei puutu jäsenmaidensa sisäisiin asioihin! Sen periaate ei tarkoita minkään asian hyväksymistä!
Venäjällä on perustuslaki, joka sallii vaimon pahoinpitelyn ja määrää vankilatuomion henkilölle, joka arvostele N-Liiton sotatoimia ja saavutuksia toisessa maailmansodassa!
Mätiä omenia löytyy toki muitakin!½... Tältäkin palstalta löytyy muutama mätä omena. Ei varmaan tarvitse nimetä. Lajike on nimeltään "kitkerä stallari". ;-)
IMHO.- Anonyymi
Vuoro alkoi, taas pitää jaksaa tuo 24 tuntia, kyllä ottaa aivoon ja sitten se ilmenee mm. huutamisena, herjaamisena, valehteluna.
Jospa raottaisit salaisuuden verhoa ja kertoisit, eikö sinulla todellakaan ole muuta elämää kuin suomi 24 ja trollaus?
En periaatteessa välitäisi, jos se (trollaus) olisi edes noin asiallista, mutta tapauksessasi?
- Anonyymi
Nykyisista Natomaista kukin vuorollaan on yrittänyt hyökätä Venäjälle.
Sitten perustettiin Nato ja yritetään yhdessä, mutta on senverran sivistytty että syy pitäisi olla, no tehdään se . Kommunismin pelko on sopiva ,- vai onko.
Jäseniäkin voisi olla enemmän ,Suomi tuntuu mukavalta seuraavalta uhrilta tunnustaahan se jo valmiiksi arvot.
Ehdoton ominaisuus on ettei rinnakkainelosta ja sovinnosta puhuta.- Anonyymi
Totuus on toinen:
"Sitten perustettiin Nato ja yritetään yhdessä, mutta on senverran sivistytty että syy pitäisi olla, no tehdään se . Kommunismin pelko on sopiva ,- vai onko."
Jospa kertoisit tarkemmin Venäjän kommunismista?
"Jäseniäkin voisi olla enemmän ,Suomi tuntuu mukavalta seuraavalta uhrilta tunnustaahan se jo valmiiksi arvot. "
Suomi on läntisen yhteisön jäsen tunnustaen sen demokraattiset arvot.
Natoon liitytään vapaaehtoisesti. Suomi ei ole menossa.
"Ehdoton ominaisuus on ettei rinnakkainelosta ja sovinnosta puhuta."
Voi olla voimassa Venäjällä,mutta ei Nato-maissa.
- Anonyymi
NATO on perustettu venäjän sotakiimaa vastaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset19414201Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"15711592Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1746474Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El395900Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään624811MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny84605Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.183884Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m893569Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta793539En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk103151