Sininen tulevaisuus koolla Lauantaina Espoossa

https://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/4603135/Eduskunnasta pudonnut sininen tulevaisuus kokoontuu lauantaina Espooseen

Jäseniä on paikalle tulossa 150 henkeä

Kyllä oli onnellinen tapahtuma, että Siniset eivät saaneet yhtään Kansanedustajaa
Eduskuntaan !

Tekivät todella törkeän tempun hajottamalla puolueen
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Säälittävää touhua. Ajaisivat alas ja kuoppaisivat koko pellepuolueen.

Äänestä

Sipiläkin heiluu vieläkin tekemässä päätöksiä, niin empä yhtään ihmettelisi vaikka Rinne kohta ilmoittaisi, että siniset on sittenkin mukana hallituksessa ja saa vielä pari ministerin salkkuakin.

Äänestä

Samaan aikaan on Tampereella Näsijärven jäällä Ladojen kokoontumisajo.
Saas nährä kummassako on enemmän ossanottajia?

Äänestä

Kuka oli se suuri taikuri, joka taikoi näkymättömiin viiden ministerin ja parinkymmenen kansanedustajan puolueen? Vai oliko puolue perustettu ilman kentän kannatusta, ilman äänen ääntä?

Äänestä

Viitsisikö joku käydä tarkistamassa, että meneekö sinne ketään? Etteivät pitäisi sähköpostikokousta?

Äänestä

Tämän Timo Soinin perinnejärjestön tilanne on samanlainen kuin Hitlerin natsit olisivat järjestäneet puoluekokouksen Berliinin.rainioilla 1945.

Äänestä

Ilveilkää vain te kurjat petturit ja mustamaalaajat. Me lopetimme kokouksemme kunniakkaasti, kuten myös uramme politiikassa,laulamalla lopuksi Sam Sihvon säveltämänreippaan marssilaulun"Muistoja Pohjolasta"moniäänisesti kuuluvilla reippailla äänillämme.

Äänestä
  • Mielellään kuulisin Simon Elon laulun......

    Äänestä

toiko kokous tullessaan sinisen menneisyyden, et

Äänestä

No nyt selvis miksi oli niin ruuhkaista Espooseen päin mennessä.

Äänestä

Siniset jatkavat ainoastaan sen takia että saavat perussuomalaisten tukiyhdistyksen rahat 4 vuoden kuluttua.

Äänestä

Rahan takia pyörivät kuvioissa vielä niin kauan kunnes rahat loppuvat ja viimeinen sammuttaa valot. Populistin käytös on tuo.

Äänestä

Soinisäätiön miljoonat jäävät itse läsälle.

Äänestä

Säätiön rahat ovat säätiön rahoja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/4603135/Eduskunnasta pudonnut sininen tulevaisuus kokoontuu lauantaina Espooseen

Jäseniä on paikalle tulossa 150 henkeä

Kyllä oli onnellinen tapahtuma, että Siniset eivät saaneet yhtään Kansanedustajaa
Eduskuntaan !

Tekivät todella törkeän tempun hajottamalla puolueen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu