Jumalan asettama esivalta!

Anonyymi

Uuden hallituksen alkaessa.
Dan.2:21...hän (Jumala) syöksee kuninkaat vallasta ja nostaa kuninkaat valtaan.
Jae 37-38. Nebukadnessar kuninkaalle taivaan Jumala oli antanut vallan, voiman, väkevyyden ja kunnian. Hän antoi kuninkaan käteen ihmiset, missä ikinä heitä asuu, ja myös kedon eläimet ja taivaan linnut. Jumala asetti hänet kaikkien niiden valtiaaksi.

Room.13.1- ...Eihän ole esivaltaa, joka ei olisi Jumalalta. Ne esivallat, jotka ovat olemassa, ovat Jumalan asettamia.
Joka siis asettuu esivaltaa vastaan, nousee Jumalan säädöstä vastaan, jotka nousevat vastaan, tuottavat itselleen tuomion.

Ensimmäiset kristityt joutuivat kiistaan vallan pitäjien kanssa, koska maailma on pahan vallassa.
Ap.t.4:19... Pietari: "Päättäkää itse, onko Jumalan edessä oikein ennemmin teitä kuin Jumalaa! Me emme voi olla puhumatta siitä, mitä olemme nähneet ja kuulleet."
5:29..Pietari ja muut apostolit vastasivat: "Enemmän tulee totella Jumalaa kuin ihmisiä..."

2Tim.3- Viimeisinä päivinä tulee vaikeita aikoja..
Raamatun syntilista on silti luettava niinkuin se on kirjoitettu!

5

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siunattu olkoon Hän, joka tulee Herran nimessä!
      Tule Herra Jeesus Kristus!
      Totisesti!

      • AMEN! Tule Herramme Jeesus!


      • JarmoEklund kirjoitti:

        AMEN! Tule Herramme Jeesus!

        Muistattehan tänäänkin kumartaa Ukko-ylijumalaa?

        Kristinuskonharhan katoaa hetkessä, kun Ukko puhuu. Yksikään kristinuskontaikauskoinen ei uskaltaudu kirkontorniin kiipeämään pitkän hiilikuitu aivan kanssa Ukkoa häätämään.


      • Anonyymi
        JarmoEklund kirjoitti:

        AMEN! Tule Herramme Jeesus!

        Hänhän on jo etsimässä omiaan vanhurskaita jäsenioään,kotakseen kaikki Hänessä YHDEKSI, yhtä olevaksi ja kaikessa YHTÄ pitävästi eläväksi ja toimivaksi / vaikuttavaksi Totuudessa YKSI mielisesti eläväksi, Hänen kirkkaudeksi ja kunniaksi toimivaksi JÄSENISTÖKSEEN.

        Missä vain on muut tähän kaikille HYVÄKSI Raamatun UT mukaiseen Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsutut / armoitetut?!

        Jeesuksen nimessä... heitä muita jo vuosikausia peräänkuulutellut / etsinyt, Missä lie ja miksi piileskelevät?! Kun ei minkäänlaista asiallista, ns. "vastakaikua" ole, Etsivänsä saanut.

        Tuonne... http://www.suomenkristityt.foorumimme.com keskustelu foorumille kokoamassa oleva.

        Että; "Löytäneekö uskoa" Raamatun UT mukaista ja mukaiseen, Etsivä?


    • Anonyymi

      Ihmisen ensimmäisestä sydämen lyönnistä lähtien, jos hänet tapetaan, on murhaaja ja tahrannut kätensä veritekoon sekä rikkonut 5 käskyä.
      Synnin saa tässä ajassa katuen, tunnustaen hyläten anteeksi Jeesuksen veressä.

      Hebr.13:4. Pitäköön jokainen avioliiton kunniassa ja aviovuoteen tahrattomana, sillä Jumala tuomitsee haureelliset ja avionrikkojat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1278
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      97
      950
    3. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      934
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      25
      897
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      294
      781
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      95
      748
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      656
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      34
      648
    9. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      139
      586
    10. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      581
    Aihe