Toisinajattelijoiden vaimentaminen!!

Toisinajattelijoita, jotka vastustavat hallituksen linjaa vaimennetaan lähes joka maassa kyseenalaisin keinoin. Valtaeliitti pyrkii vakivalloin ja vallanväärinkäytöksin pitämään toisinajattelijat hiljaisina ja joistakin tehdään varottavia esimerkkejä.

Seuraavassa hyvä esimerkki toisinajattelijoiden kohtelusta, siinä 10-vuotiaana rauhanomaisiin mielenosoituksiin osallistunut mies on tuomittu kuolemaan Saudi-Arabiassa:

https://www.youtube.com/watch?v=pCk5mVzGZoc&lc=z22fipjalpyjh1hzl04t1aokg44cgfkqwkhayjog0mmmbk0h00410.1559941544931045

Mitä mieltä olette valtaeliitin touhuista?

4

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riittääkö vaimentaminen vai pitääkö kokonaan vaientaa?

      • Riippunee maasta ja sen hallitsijasta. Hulluksi leimaaminen ja/tai vankilatuomioiden antaminen heppoisin perustein lienee Suomessa tavanomaisempi käytäntö kuin toisinajattelijoiden tappaminen. Ilja Janitskinin tuomio tuli mielestäni heppoisin perustein ja vaimentamiseen käytettiin resursseja vähän liikaakin. Saudeissa taasen toisinajattelijoiden tappaminen lienee yleinen käytäntö.


    • Anonyymi

      Suomella ja etelä-Afrikalla on paljon enemmän yhteistä kuin voisi äkkiä luulla. Suomen ANC on sosu-puolueet.

      • Ei tässä enää kauaa mene, ennen kuin täällä aletaan vainoamaan valkoisia samassa mittakaavassa kuin Etelä-Afrikassa. Voi olla, että tänne tulee lähivuosina miljoonittain "pakolaisia" ja suomalaiset jäävät vähemmistöön. Silloin on enää vain ajan kysymys, koska vaino alkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2328
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2193
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1545
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1494
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      124
      1427
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      19
      1083
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      974
    8. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      89
      944
    9. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      117
      944
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      883
    Aihe