Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

pissaaminen vai ejakulointi

Minua on vaivannut pitkää yksi asia. Luulin oppineeni ejakuloimaan, mutta joka puolella kerrotaan, että neste on kirkasta ja hajutonta tai miedon hajuista. Itsellä kuitenkin se on keltaista sekä siinä on virtsan vivahde. Onko niin, että kusen alleni, kun olen lähellä orgasmia?
132731
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kirkas, hajuton neste ei kerro vielä mitään. Hyvin usein virtsa, varsinkin jos naisella on terveet elämäntavat, on käytännössä lähes väritöntä ja hajutonta. Vasta kun sitä on paljon, sen väri vivahtaa kellertävään mutta käytännössä esimerkiksi lakanoilta sitä väriä on mahdotonta erottaa.

Naisen ejakulaatiossa nestettä ei tule valtavia määriä, vaan määrä on kuin iso lusikallinen. Kaikki jotka kertovat että ejakuloivat muka lasillisen tai vieläkin enemmän, virtsaavat. Siinä ei ole mitään väärää tai hävettävää, mutta sellaista määrää nestettä ei saa mahtumaan mihinkään muuhun kuin virtsarakkoon ja neste myös tulee roiskimalla vain virtsaputkesta.

Naisen ejakulaatio on kierron mukaan yleensä vaaleaa, läpikuultavaa tai lähes läpinäkyvää mutta jopa täysin valkoista tai vaalean harmaata läpinäkymätöntä nestettä joka maistuu makealta ja sitä tulee vain noin ison lusikallisen verran. Siitä nimitys ejakulaatio tuleekin kun se muistuttaa niin paljon vastaavaa miehellä.

Ilmiö on erittäin harvinainen. Se voi olla perinnöllistä. Virtsaorgasmin voi opetella käytännössä kaikki ja se on myös ihan hauska lisä seksielämään, mutta ellei väri tai haju kerro mitään, niin maistaminen viimeistään paljastaa onko kyse aidosta naisen ejakulaatiosta vai vain virtsaorgamista. Kokeile vaikka ottaa sitä vähän lasiin ja maista. Makea maku kyllä erottuu.

Äänestä
  • Hyvin kirjoitettu.

    Mutta silti naistenlehtien kirjoituksissa ja palstoilla esiintyy edelleen väitteitä, jossa lakanat läpikotaisin kastelevaa ejakulaatiota eli squirtaamista ei pidetä virtsaamisena vaan "skenen rauhasten" eritteenä.

    Kuitenkaan ihmisellä ei sellaisia rauhasia ole, jotka pystyisivät tuollaisia nestemääriä varastoimaan vaan ainoa paikka mistä alapäästä purkautuvien nesteitä voi varastoida on virtsarakko. Rauhaset voivat erittää vain pieniä määriä nesteitä.

    Äänestä

  • Minun ejakulaatio on juurikin täysin valkoista mutta ehkä sitä kuitenkin monesti on vähän runsaammin kuin vain lusikallinen.
    Orgasmissa saatan myös tahtomattani virtsata joka on enimmäkseen hyvin noloa, enkä pidä sitä mitenkään positiivisena asiana.

    Äänestä

  • Kreeta73 kirjoitti:

    Minun ejakulaatio on juurikin täysin valkoista mutta ehkä sitä kuitenkin monesti on vähän runsaammin kuin vain lusikallinen.
    Orgasmissa saatan myös tahtomattani virtsata joka on enimmäkseen hyvin noloa, enkä pidä sitä mitenkään positiivisena asiana.

    Ei siinä ole mitään noloa. Se on kaunista ja kiihottavaa :)
    M-52

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei siinä ole mitään noloa. Se on kaunista ja kiihottavaa :)
    M-52

    Ehkä toisista kaunista.
    Mutta kun niitä sotkuja sitten jälkikäteen siivoaa niin kyllä siinä nolottaa, en voi sille mitään.

    Äänestä

  • Kreeta73 kirjoitti:

    Ehkä toisista kaunista.
    Mutta kun niitä sotkuja sitten jälkikäteen siivoaa niin kyllä siinä nolottaa, en voi sille mitään.

    Siivotaan, siivotaan... siivoaminen ja seksistä nauttiminen on 2 eri asiaa😀
    Ei sun pidä nolostua asioista jotka on luonnollisia...
    Sä olet kiinnostava? 🎅🎅🎅

    Äänestä

Muistaakseni olen joskus lukenut tuosta "ejakuloinnista" jotain tutkimuksia ja niissä todistettiin, että naisten virtsarakko tyhjentyi aina tuon ejakulaation aikana. Sen luulis vastaavan sun kysymykseen.

Äänestä
  • Jos noin on niin pissa maistuu ihanan seksikkäällä.

    Äänestä

Suomen ja Ruotsin paras treffisivusto! Tässä tytöt kirjoittavat itsestään ja haluavat tavata sinut. Haluatko harrastaa seksiä nyt?! - Haluan tavata tytön - http://xurl.es/w94c5 | - Haluan tavata miehen - homo - http://xurl.es/5qm25

Äänestä

Ihmisen anatomia ei ole itselleni kovin tuttu ja voin kertoa vain omasta kokemuksesta miehenä.
Minulla on suhde naisen kanssa joka ejakuloi runsaasti seksimme aikana.
Olemme usein 69:ssa jossa hän päällä ja minä alla. Sormeilen ja nuolen häntä ja kun hän tulee niin yritän juoda hänen nesteitään mahdollisimman paljon. Se kiihottaa minua todella paljon ja yleensä hän saa usemman orgasmin peräkkäin jolloin nestettä tulee runsaasti.
En tiedä onko siinä virtsaa, muttei sen maku kuitenkaan sellaiselta vaikuta. Virtsaa en ainakaan tietoisesti juo ;) Eikä se ole keltaista.
Ne määrät kuitenkin kastelevat minut ja sängyn vaikka yritän sitä suuhuni saadakin.
M-52

1Äänestä
  • Kaunista... tuollaisen miehen nainen tarvitsee alleen :):):)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaunista... tuollaisen miehen nainen tarvitsee alleen :):):)

    Siihen ois mahdollisuus jos tutustutaan 😀
    M-52

    Äänestä

Oppineesi+ejakuloimaan?Sorry+vaan,+mutta+ejakuloimista+ei+tarvitse+opetella,+jos+se+ylipäätään+on+fysiologisesti+mahdollista.+Naisilla+on+ainakin+joillain+jonkinlaiset+pienet+rauhaset+g-pisteen+lähellä..Ne+alkavat+täyttyä+seksuaalisen+stimulaation+aikana+ja+erittävät+jonkin+verran+kirkasta+tai+maitomaista+nestettä+tyhjentyessään.++99.9%+porno+sivuilla+nähtävistä+naisen+ejakulaatioista+on+feikkiä+ja+kuseksimista.Monella+naisella+yhdyntä+tuottaa+pissatuksen+tunteen+ja+joidenkin+naisien+on+vaikea+siinä+rynkytyksen+aikana+pidättää,+jolloin+käy+näitä+lakanoiden+kastelemisia...Sitä+ei+pidä+kuitenkaan+sekoittaa+ejakuloimiseen,+joka+on+kovasti+eri+asia.Jotkut+naiset+kostuvat+aktissa+tooodella+paljon,+eli+niin+paljon,+että+kokevat+sen+ongelmaksi+asti+kun+eritteitä+tulee+ihan+holvaamalla.+Näissä+syynä+on+yleensä+allerginen+reaktio,+joka+aktivoituu+seksuaalisessa+kontaktissa+vaikkapa+hankauksen+myötä.+Siihen+voi+kokeilla+hoitona+samoja+tuotteita+mitä+käytetetään+nenänkin+allergiseen+vuotamiseen.+Käytännössä+siinä+on+kyse+samasta+asiasta+vaginassa+kun+siellä+limakalvot+vuotavat..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Minua on vaivannut pitkää yksi asia. Luulin oppineeni ejakuloimaan, mutta joka puolella kerrotaan, että neste on kirkasta ja hajutonta tai miedon hajuista. Itsellä kuitenkin se on keltaista sekä siinä on virtsan vivahde. Onko niin, että kusen alleni, kun olen lähellä orgasmia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu