Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Onko pieni?

Hei, haluisin tietää teidän mielipiteenne kaluni koosta.

Se on yläpuolelta mitattuna n. 14cm pitkä (ehkä yli 15cm jos oikein viivotinta painaa alamahaan), leveyttä on viivottimella mitattuna paksuimmasta kohtaa reilut 4,5cm ja ympärysmittaa pari millimetriä päälle 13cm.

Mulla ei ole kokemusta naisista, joten en ole päässyt vielä käyttämään kaluani. Tuntuu että kaikilla on helkkarin paljon isommat kalut ja epäilenpä naistenkin pitävän suurta kalua tärkeänä.

Vastatkaa rehellisesti. Sekä miehet että naiset. Jos ei kiinnosta tämä kysymys, älä vaivaudu vastaamaan mitään, vaan siirry seuraavaan keskusteluun.

Kiitos!Siitos!
95139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Vastasitkin jo itse kysymykseesi "en ole päässyt vielä käyttämään kaluani" ja totta tosiaan, koostahan se johtuu ettei ole käyny flaxi!

Äänestä

Terve.


Olen kokenut keski-iän ylittänyt mies ja pelini on juuri saman kokoinen kuin sinulla.

Meidän kokoisen etuja:

1) Näyttää ihan kohtuulliselta peilin edessä (ylhäältäpäin ei kannata katsoa - näyttää pienemmältä). Ota huomioon, että nainen näkee sen eri kulmasta kuin sinä.

2) Tämän kokoisella munalla voi panna TÄYSIÄ, mistä naisetkin toki pitävät. Ei satu vaikka lasissa on sata ja kymmenen. Nainen saa orkkuja yhdynnässä.

3) Takaapäin pantaessa jore uppoaa pimpsaan juuri sopivasti taaskaan satuttamatta. Kupeet lätisevät kivasti kun menee juurta myöten. Nainenkin tykkää.

Omaani menopeliäni en vaihtaisi. Olo on kuin ajaisi upouudella loistoautolla vuoristotietä. Vauhtia riittää ja vaarallisista käänteistäkin selvitään hyvällä jousituksella ja kuskin maltilla.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä siitä ettet olisi juuri parempaa panopeliä voinut saada!! Olehan ylpeä siitä ja mieti mihin upotat sen! (itse olisin valmis koska tahansa :)

    Äänestä

ei ole hirmu monella isompaa...tavallisen kokoinen sulla.
minä ja moni muu ei juokse isojen perässä,ylipäänsä koko luokittele miehiä.
hyvän kokoinen just siksi ettei satu vaikka vetäis pohjanmaan kautta :)
normaali naiselle,normaali kalu!
niille rikki revityille muijille saa olla jo uittotukki!

Äänestä

ei kai kellään voi olla noin pieni

Äänestä
  • ei kai sulla vaan ole iso ja rikki revitty???

    Äänestä

miehen keskimääräinen peniksen pituus on 13 cm ja paksuus 3,5cm tähän on tietenkin laskettu kaikki mailman penikset kiinassa 15cm on iso ja euroopassa keskikoinen

Äänestä
  • Niin, että löysänäkö vai kovana? Nuo mitat? Onko sama tutkimus tehty naisen elimistä?

    Äänestä

Oma penikseni on 13cm kovana 5cm velttona ja paksuus kovana 4cm.Olen saanut upottaa kovan "jormani" n.50:een eri naiseen 20 viime vuoden aikana.Elimeni on terhakas,vauhdikas,vikkelä ja tuottaa mulle hyvät nautinnot.Osa naisista nauttinut myös hurjasti,ja ne jotka eivät ole nauttineet "jäsenestäni" aktissa ovat saaneet kieli-ja sormihoitoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aku kirjoitti:

Hei, haluisin tietää teidän mielipiteenne kaluni koosta.

Se on yläpuolelta mitattuna n. 14cm pitkä (ehkä yli 15cm jos oikein viivotinta painaa alamahaan), leveyttä on viivottimella mitattuna paksuimmasta kohtaa reilut 4,5cm ja ympärysmittaa pari millimetriä päälle 13cm.

Mulla ei ole kokemusta naisista, joten en ole päässyt vielä käyttämään kaluani. Tuntuu että kaikilla on helkkarin paljon isommat kalut ja epäilenpä naistenkin pitävän suurta kalua tärkeänä.

Vastatkaa rehellisesti. Sekä miehet että naiset. Jos ei kiinnosta tämä kysymys, älä vaivaudu vastaamaan mitään, vaan siirry seuraavaan keskusteluun.

Kiitos!Siitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu