https://www.youtube.com/watch?v=cqafV7NSSXM&feature=youtu.be
Jättimäisen suden jäänteet ovat löytyneet Siperiasta, löydös on jääkauden aikaisesta sudesta, joka oli 2 kertaa nykysutta suurempi. Tämä saa minut miettimään, voiko jättiläisihmisiäkin olla ollut olemassa?
Lisäksi suden aivot olivat säilyneet moitteettomassa kunnossa, joten tiedemiehillä saattaa olla kiusaus kloonata muinainen helvetin hurtta. Sellaisia, jos pääsisi sitten vapaalle, niin se olisi menoa. Jurassic park voi kohta olla todellisuutta.
Onko jättiläisiä ollut olemassa????????
8
489
Vastaukset
- Anonyymi
Jurassic Park ilmiö olisi tervetullut, syötäviä esim. suomen hallituksen järjen jättiläiset vihertävät.
- Anonyymi
Näyttää karhulta jolla on geenivirhe, korroosio kuluttanut muodon erilaiseksi tai karhun ja suden risteytykseltä. Ellei ole huijaus tai joku muu laji. Vai todella jättisusi?
Itse uskon ettei nykyinen populaatiomme ole ensimmäinen vaan aiemmin on ollut 1 tai useampi maailmanloppu.
ViktorAtaman kirjoitti:
Itse uskon ettei nykyinen populaatiomme ole ensimmäinen vaan aiemmin on ollut 1 tai useampi maailmanloppu.
jatkoa....
Ei ole mahdollista etteikö mahtavien megaliittien tekijöistä ja työstötavoista olisi muuten mitään tietoja.
- Anonyymi
Aito jättiläinen. Kankeaa köpöttelyä.
https://www.youtube.com/watch?v=60xRolaB2dU Susia on isoja ja pienempiä. eivät ole kaikki samankokoisia.
Pohjoisilla leveysasteilla sudet, karhut ja ilvekset on yleensä isompia kuin etelämpänä.
Erään eläinmuseon aulassa Suomessa oli ennen valtavan kokoinen täytetty susi. Niin isoa koiraa ei voi olla missään. Ei kyllä ihminen olisi sille pärjännyt paljain käsin eritotenkaan, silloin kun elukka oli ollut elossa.Arvoisa vastajäittäjäni kekek-kekek heitti taasen sellaisen väitteen jonka edessä olen sanaton.
Aseeton ihminen ei todellakaan selviydy nälkäistä sutta vastaan tapellessa.
Toisin on toki jos se susi on kuollut.
Uskon että ketjun päätarkoitus on herättää epäilys siitä että onko nykyinen populaatiomme ensimmäinen vai onko täällä ollut jo muinaisia tuhoutuneita kulttuureita ?
On toki kehitysopin vastaista epäillä tuota oppia mutta vapisevin sormin kuitenkin paukutan nähtäviksenne pieniä megaliitteja joiden syntyä emmekä tekotapaa tunne; huomannette että olivat myös sangen huumorintajuista väkeä:
https://youtube.com/watch?v=T8LMiigMttlc
Tiedän että olette laiskoja katsomaan linkkejä mutta tämä pistää ajattelemaan. Ovatko kymmeniä- tai sotoja tuhnsia vuosia vanhat esi- isämme kyönneet tällaisiin ?
Ihmisellä on rakenteestaan (kaksi jalkaa) johtuen huonommat edellytykset jättiläiselämään kuin elukoilla.
Asia liittyy ruumiinpainoon ja jalkojen kokoon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3171737Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751264Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831257- 1331136
- 68853
- 48823
- 80813
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro117777- 48770
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60716