Valtakunnassa lienee kaikki hyvin kun tärkeimmäksi asiaksi nostetaan sukupuolineutraalien nimitysten käyttö. Ei noita prinsessoja todellakaan kukaan voi vakavasti ottaa.
Jeuvon että perustatte eduskuntaan käsityökerhon. Siellä neulotte, virkkaatte tai vuolette lepästä itsellenne killuttimet. jospa se peniskateus hieman hellittäisi.
Prinsessat eduskunnassa
19
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Välillä oikein käy kateeksi, miten muiden maiden keskusteluissa voi harrastaa kevytmielistä vitsailua asioista, joista meillä pääsisi oikeuteen tai someen lynkattavaksi, jos sattuu joku tunnettu olemaan. Ihan kamalaksi on kyllä tämä feministinen terrori tullut. Ei kohta uskalla suutaan avata kun vähintään harrastaa tahtomattaan vaikka rmismia, jos sanoo naapurin mm-lasta kauniiksi. (Koska silloin olet rsisti , koska oletat mm:n olevan ruma lähtökohtaisesti).
- Anonyymi
Femakot nyt vähän on tuommottia.
Jos niille avaa sanaisen arkkunsa ja kaikki aatokset eivät mene heidän uomaansa myöten niin nostavat halloon. Ja jos pidät mölyt mahassasi niin sekään ei passa, koska femakko ei tule tällöin mielestään kyllin huomioiduksi.
Yhteiskuntamme on heikolla hapella kommunikoinnin suhteen kun eriävää mielipidettä pitää kohta olla jatkuvasti suomentamassa lakituvassa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Femakot nyt vähän on tuommottia.
Jos niille avaa sanaisen arkkunsa ja kaikki aatokset eivät mene heidän uomaansa myöten niin nostavat halloon. Ja jos pidät mölyt mahassasi niin sekään ei passa, koska femakko ei tule tällöin mielestään kyllin huomioiduksi.
Yhteiskuntamme on heikolla hapella kommunikoinnin suhteen kun eriävää mielipidettä pitää kohta olla jatkuvasti suomentamassa lakituvassa.Ärsytän femakoita tahallani. Tekee gutaa, kun ne haukkoo henkeään ennen sanatulvaa
- Anonyymi
Kaikesta pitää olla kaikkien kanssa samaa mieltä tai ei muuten hyvä heilu.
- Anonyymi
Kunnon kolhoosi meininkiä.
- Anonyymi
Liian monilta naisilta puutuu huumorintaju. Tuollaiset tosikkonaiset ovat kauhistuksia, nuorena heitä ei saa kutsua prinsessaksi mutta vanhempina he saattavat antaa rahansa nigerialaisille nettihuijariprinsseille.
- Anonyymi
Tyypillistä mielisairasta vasemmistohoureilua.
No enää 4v. Taidan lopettaa uutisten seuraamisen suomen kanavilta kokonaan. Tuo femakkkojen riehunta alkaa mennä liian pitkälle. Mitä voimme tehdä asiaintilan normalisoimiseksi ?
- Anonyymi
Äänestää persuja. Eipä tälle hulluudelle muuta oikein voi tehdä, eikä tarvitse tehdä.
- Anonyymi
Ajattele positiivisesti. Aina kun äärifemu avaa suunsa, kansa näkee kuinka kuutamolla nämä kehopositiiviset ammattiväärinymmärtäjät ovat.
Äänessä oleva äärifemu on paras vaalimainos realisteille. - Anonyymi
Kyllähän siinä mennään hakoteille, kun koiranulosteita tituleerataan prinsessoiksi.
- Anonyymi
"Mitä Suomelle on tapahtunut – saako naista enää kutsua prinsessaksi?"
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006138583.html
Monet poliitikot ja feministit ovat menneet kyseisestä kirjoituksesta – mitä ilmeisimmin sitä lukematta – suunniltaan, sillä jääprinsessaksi kutsuminen katsotaan suuren luokan loukkaukseksi ja naisten alistamisen symboliksi. Vihreiden tuore kansanedustaja Iiris Suomela paheksui syvästi seksismiä, Vasemmistoliiton puheenjohtaja Li Andersson lyttäsi kirjoituksen ja vaati pidättäytymistä asiakysymyksissä, kokoomuksen Sanni Grahn-Laasonen kiiruhti muistuttamaan, että Ohisalo on tohtori ja tutkija (no niinhän siellä lukee), ei mikään prinsessa.
Keskiaikaisen ritarin lailla monet miehet ovat karauttaneet ratsullaan paikalle tarjoamaan kirjoituksen takia tukea. Esimerkiksi Keskuskauppakamarin toimitusjohtaja Juho Romakkaniemi ryntäsi toivottamaan Ohisalolle ja Anderssonille ”voimaa”.- Anonyymi
Stubbkin oli tohtori ja kutsuttiin pelleksi.
- Anonyymi
Pakollinen dildokerho heti aamusta, tuisi niille parempi mieli ja voisivat keskittyä työhön.
- Anonyymi
Tyhjät tynnyrit kolisevat kovimmin, pitää taas tässäkin paikkansa, antakaa mennä toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos ei näille voi kuin hymähtää.
- Anonyymi
Parimyppisen naisen mustavalkoista ajattelua, yleensä ne paranee iän myötä. Tuossa iässä tulee tuo kamala feministivaihe, myöhemmin sitä itseäänkin hävettää, sehän tässä on se paras puoli.
- Anonyymi
Siperia opettaa.
- Anonyymi
Toivottavasti Kimi ei kuule että häntä kutsutaan Jäämieheksi.Tämähän on suorastaan pöyristyttävää esineellistämistä suomalaista miestä kohtaan.Iiiiiiriiiiiiis tule apuuuuun iiiiriiiis pliiiiiiis.
- Anonyymi
Haavisto saisi laittaa kanaparvensa kuriin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574932Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813596SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312573SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402243Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962119Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282036Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861999Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191488Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051380