Nyt kun eletään tätä Kristuksen Jeesuksen...

Anonyymi

ihmiskunnalle ansaiteman UUDEN liiton / testamentin aikakauta, jo vuotta 2019, niin sitä kaikille hyväksi, Laillista, kaikille Luvallista Oikeutta on vain kaikilta osin Raamatun UT Kristuksen Jeesuksen ja / apostoliensa Totuuteen perustuvien ja mukaisten opetusten, ohjeiden ja kehoitusten mukainen ja perustuva.

Kaikki muu ja mulla tavalla elämä, touhut ja politiikka on sen VASTAISTA. Sitä joista tulee näitä SYYSTÄ, Jumalan Sanan (Raamatun UT) vastaisuuksita, tuomioksi, pahaksi / kärsimyksiksi ja valtaviksi turhiksi menetyksiksi ja sodikksi, ym. hitvittävyyksiksi, syystä seuraamuksia!!

Raamatun UT mukaisesti elämisestäja toimimisesta / vaikuttamisesta tulisi VAIN niitä kaikille ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle HYVÄKSI seuraamuksia, ja kullekin tälle tielle lähtevälle / yhtyvälle turvallista ja turvattua, kaikinpuolista kestävää, hyvinvointi elämää ja tulevaisuutta, Jumalan siunauksen ja varjeluksen alaisuudessa ja mukaisuudessa kun silloin, näin ollen, elettäisiin ja toimittaisiin / vaikutettaisiin.

Täältä... http://www.suomenkristityt.foorumimme.com tälle tielle oikeaa suuntaa, ja sillä, kohti täydellisyyttä vievää jo alkuun tien viitoitusta. Josta on hyvä alkaa ja jatkaa.

Jossa on myös mahdollisuus, tästä kaikille hyväksi Raamatun UT mukainen ja perustuva Kristillisyys asiasta, asiallisesti ja rakentavasti, ilman mainosten, ym. epäasiallisuuksien HÄIRINTÄÄ rakentaviin keskusteluihin.

(Herättelevä)

3

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aikas sekavaa sepustusta. Mutta jos tarkoitit , että kouluissa opetetaan vai raamattua ja raamatun hyväksymää tietoa, minkä lahkon tulkinnan mukaan ajattelit sen toteuttaa. Ja siis haluat koraanikoulujen mukaiset raamattukoulut. Mutta, sekavasta tekstistäsi johtuen saatoin ymmärtää agendasi väärinkin.

      • koululaisille pitäis opetta mikä uskon perus pyväs,mitä asioita olisi opetettava joka johtaa ihmisen kalliolle joka kestää se hän kristus kallion.


    • Tässä nyt käsittääkseni vastustetaan uskonnonvapautta. Sen sijaan aloittajan mukaan on ilmeisesti vain yksi ja ainoa oikea uskonsuuntaus.

      Ei sinänsä yllättävää. Kiihkeimmät uskonvapauden vastustajat ovat aina niitä kiihkeimpiä uskovia. Uskonnosta riippumatta.

      Sen sijaan he syyttävät meitä uskonnottomia uskontojen vastustamisesta, vaikka mehän juuri voimakkaimmin kannatamme uskonnonvapautta.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      102
      2204
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      114
      2001
    3. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      302
      1990
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1791
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      1647
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      37
      1435
    7. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      29
      1255
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1153
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      70
      1150
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      52
      1089
    Aihe