Nyt kun eletään tätä Kristuksen Jeesuksen...

Anonyymi

ihmiskunnalle ansaiteman UUDEN liiton / testamentin aikakauta, jo vuotta 2019, niin sitä kaikille hyväksi, Laillista, kaikille Luvallista Oikeutta on vain kaikilta osin Raamatun UT Kristuksen Jeesuksen ja / apostoliensa Totuuteen perustuvien ja mukaisten opetusten, ohjeiden ja kehoitusten mukainen ja perustuva.

Kaikki muu ja mulla tavalla elämä, touhut ja politiikka on sen VASTAISTA. Sitä joista tulee näitä SYYSTÄ, Jumalan Sanan (Raamatun UT) vastaisuuksita, tuomioksi, pahaksi / kärsimyksiksi ja valtaviksi turhiksi menetyksiksi ja sodikksi, ym. hitvittävyyksiksi, syystä seuraamuksia!!

Raamatun UT mukaisesti elämisestäja toimimisesta / vaikuttamisesta tulisi VAIN niitä kaikille ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle HYVÄKSI seuraamuksia, ja kullekin tälle tielle lähtevälle / yhtyvälle turvallista ja turvattua, kaikinpuolista kestävää, hyvinvointi elämää ja tulevaisuutta, Jumalan siunauksen ja varjeluksen alaisuudessa ja mukaisuudessa kun silloin, näin ollen, elettäisiin ja toimittaisiin / vaikutettaisiin.

Täältä... http://www.suomenkristityt.foorumimme.com tälle tielle oikeaa suuntaa, ja sillä, kohti täydellisyyttä vievää jo alkuun tien viitoitusta. Josta on hyvä alkaa ja jatkaa.

Jossa on myös mahdollisuus, tästä kaikille hyväksi Raamatun UT mukainen ja perustuva Kristillisyys asiasta, asiallisesti ja rakentavasti, ilman mainosten, ym. epäasiallisuuksien HÄIRINTÄÄ rakentaviin keskusteluihin.

(Herättelevä)

3

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aikas sekavaa sepustusta. Mutta jos tarkoitit , että kouluissa opetetaan vai raamattua ja raamatun hyväksymää tietoa, minkä lahkon tulkinnan mukaan ajattelit sen toteuttaa. Ja siis haluat koraanikoulujen mukaiset raamattukoulut. Mutta, sekavasta tekstistäsi johtuen saatoin ymmärtää agendasi väärinkin.

      • koululaisille pitäis opetta mikä uskon perus pyväs,mitä asioita olisi opetettava joka johtaa ihmisen kalliolle joka kestää se hän kristus kallion.


    • Tässä nyt käsittääkseni vastustetaan uskonnonvapautta. Sen sijaan aloittajan mukaan on ilmeisesti vain yksi ja ainoa oikea uskonsuuntaus.

      Ei sinänsä yllättävää. Kiihkeimmät uskonvapauden vastustajat ovat aina niitä kiihkeimpiä uskovia. Uskonnosta riippumatta.

      Sen sijaan he syyttävät meitä uskonnottomia uskontojen vastustamisesta, vaikka mehän juuri voimakkaimmin kannatamme uskonnonvapautta.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      52
      3779
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      118
      2807
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      642
      2460
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      20
      2107
    5. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      87
      2081
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      44
      1781
    7. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1723
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      1665
    9. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      97
      1526
    10. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1486
    Aihe