antamalla kuvan "venäjämielisyydestä"?? Jos tuo puolidiktatuuri haluaa "samoin" EU:n heikentämistä, niin se ei kyllä sitä tee meidän ns. sinisten silmiemme takia vaan näkee populistit vipuvartena etäävaikuttamiseen, kuten on usein huomautettu.
Nyt Ruotsidemokraatiti sanoutuivat europopulistien yhteistyökuvioista irti em. Venäjä-kytkennän takia.
Nyt Ruotsidemokraatiti sanoutuivat europopulistien yhteistyökuvioista irti em. Venäjä-kytkennän takia.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuo venäjänmielisyys on luultavasti yksi syy miksi persut on Suomen ylivoimaisesti inhotuin puolue, Ilta-Sanomien teettämän tuoreen gallupin mukaan.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006140704.html
Tuo venäjävihamielisyys taas on rasismia.
Jos selitellään että Venäjä on diktatuuri niin kyllä on Suomikin diktatuuri ja samoin USA ja samoin EU.
Eikö teitä jo nolota tuo Venäjällä pelottelu kun sen naapureina on saatu 75 vuotta elää rauhassa. Vasta kun USA saapui valloittamaan Eurooppaa etupiirikseen on täällä saatu jälleen pelätä sotaa ja jatkuvia tappamisen harjoituksia on lisätty.
Suomi on kovin taisteluin lunastanut itsenäisyyden, joten on luonnollista, että maapettureita inhotaan.
Juuri siksi globalisteja vihataan koska he tällä hetkellä ovat ne maanpetturit jotka myyvät Suomen omaisuutta länteen ja lahjoittavat sinne kaiken vallan.
Jos lukisitte historiaa niin toteaisitte tuhansia miehiä viedyn Suomesta Ruotsin vallan sotiin ympäri eurooppaa jo 1500-luvulla.
Ruotsi uhrasi suomalaisia miehiä surutta suurvaltasotiin vuosikymmeniä.
Onko 500 vuotta jotenkin pehmentänyt pahuutta verrattuna 75 vuoden taakse?
Miksi vihaatte natseja ja heidän vastustajiaan venäläisiä. Toimintanne ei ole kauhean loogista.
Ilatsanomien gallup???
Onkohan kulttuurimarxilaisempaa manipulointia olemasssakaan?
Miten pihalla ihmisen pitää todellisuudesta olla? Jos uskoo noihin euromarxilaisten maksettuihin mainoksiin ja propagandaan.
Yksipuoluevaltaa ja sen myötä diktatuuria haluavat luonnollisesti ihailevat maita joissa diktatuuri ja yhden puolueen ehdoton valta jo vallitsee.
Eikö ole luonnollista, että rahoittaja vaatii vastinetta rahoilleen?
Yhteistyö Venäjän kanssa on eri asia kuin Venäjälle antautuminen. EU luo tarkoituksellisesti vihollismielikuvia pitääkseen systeeminsä kasassa. Venäjä-korttia käytettiin tähän tarkoitukseen EU-vaalien aikomuksena estää EU-kriittisten puolueiden menestyminen.
Tarkoitatko sellaista "yhteistyötä", jota Venäjä harrastaa Itä-Ukrainassa? Olisiko Itä-Suomessa mahdollisuus samanlaiseen "yhteistyöhön"?