Tukholmassa pidetään ”ruotsalaisiin arvoihin” pohjaava ELIITIN tapahtuma, jonka vieraslistalla ovat mm. Greta Thunberg ja Barack Obama. Yleisöltä suljetussa konferenssissa eri alojen luovat eliitit verkostoituvat. Tapahtumaa on nimitetty ruotsalaisessa mediassa erittäin suljetuksi. Toimittajilla ei ole sinne asiaa.
Tapahtuman sivuilla sanotaan, että tarkoituksena on yhdistää ”ruotsalaiset arvot”, kuten avoimuus ja läpinäkyvyys, yhdenvertaisuus, luottamus ja sosiaalinen vastuunkanto yrittäjähenkisyyteen.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/80491439-9033-4293-b9eb-b97acde74ccc
///
Luova eliitti - mitä se sitten mahtaneekaan tarkoittaa, kerääntyy salaiseen kokouksen myhäilemään, kuinka hyvin sumutus onnistuikaan. Greta äitineen sai tietenkin erityismaininnan eli kutsun salaiseen miitinkiin. Toivottavasti edes yhdellä toimittajalla herää ajatuksia avoimuudesta, läpinäkyvyydestä, yhdenvertaisuudesta, luottamuksesta ja sosiaalisesta vastuunkannosta, jota harjoitetaan Bilderberg-kokousten hengessä salaisesti ja valittujen kesken - vaikka tällä kertaa ei edes median juoksupoikia hyväksytä mukaan.
Luovat eliitinverkostoitumassa
0
104
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283436- 973206
- 763034
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim793001"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532901Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862678- 352490
- 572351
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432225- 882002