Minkä taakseen jättää

☺👜👓sen edestään löytää. Sanonta tuli taas todeksi kun mökille tullessa löytyi kahvinkeittimestä homehtunut suodatinpussi. Olisi kiva munkin tulla löydetyksi ennenkuin muutan halvemmille asuinsijoille. Haaveilua ei ole vielä kielletty, eikä laitettu verolle.

Neiti eläin koko kauheita maanantaina. Hyvin ymmärrän miten kauhealta kokemus siitä tuntui. Olenhan itse ollut paloiteltavana ja siinä tilanteessa kaikki itsemääräämisoikeus oli poissa. Koiralla kului kaksi päivää toipua turkinpesusta ja kynsienleikkuusta. Ekan päivän se oli syömättäkin. Mikään herkku ei kelvannut. Turkki on nyt kumminkin niin hyvässä kunnossa, että trimmausreissu kannatti.

Nyt neiti on sellaisessa kunnossa, että sen voi tunkea autoon kotimatkaa varten. Onneksi en ottanut vuokrakanoja (20€/kpl) kun nekin olisi pitänyt pakata autoon tai viedä hoitoon. On tässä lähtöpuuhissa taas liikaa tekemistä jääkaapin sulatuksesta lähtien ihan ilman kanojakin. Olen näköjään varannut apulaisellekin ruokia, vaikka hän on asiasta tietämättömänä kehä kolmen sisäpuolella. Kaurapuuroakin piti keittää pari annosta maidon lopusta. Ruokaa siis löytyy vaikka lähtö venyisi aamuun!

1

<50

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seuraava kirjoitus mökiltä viikon päästä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      100
      1442
    2. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      111
      1172
    3. Koska olet ihastunut minuun

      Kysymys sulle. Oma vastaus, tänä vuonna. ❤️
      Ikävä
      68
      1054
    4. Junaonnettomuus

      Kuka jäi junan alle?
      Haapajärvi
      5
      1050
    5. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      56
      966
    6. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      50
      962
    7. Onko sinulla vihan tunteita

      Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.
      Ikävä
      130
      871
    8. mitä olet valehdellut

      kaivatullesi? kerro rehellisesti totuus
      Ikävä
      69
      771
    9. Naisen kimppuun lenkkipolulla

      Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant
      Kajaani
      57
      743
    10. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      308
      686
    Aihe