Missä muodossa ovat pois nukkuneet nykyisin Taivaassa?
Salaiset kansiot paljastavat sen: https://taivas-uutiset.blogspot.com/2019/06/salatuimmat-kansiot-2.html
SALAINEN TAIVAS AVAUTUU.
6
171
Vastaukset
- Anonyymi
Minä en kamelinnussijoiden kanssa missään taivaassa tule elelemään.
- Anonyymi
Ehkäpä sinua ei siihen seuraan kelpuutetakaan senkin äkäpussi. Pääset tanssimaan tulisilla hiilillä tuhmia sanoja huutaen. Ikuisesti. Amen. :))
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkäpä sinua ei siihen seuraan kelpuutetakaan senkin äkäpussi. Pääset tanssimaan tulisilla hiilillä tuhmia sanoja huutaen. Ikuisesti. Amen. :))
Ennen kuolemaani vien teitä kuin juutalaisia työ vapauttaa portista.
Raamattu, korkeamman älyn kirja.
Jokseenkin kaikki, mitä Raamattuun on kirjoitettu on vertauskuvannollista ilmaisua. Kirkon korkeinkaan johtajuus ei sitä tunnu käsittävän. Yleensäkään he eivät ole perillä Raamatun kirjoituksista, sillä heille ovat tärkeimmät ns. kirkkoisät ja heidän kirjoituksensa. Miten köyhiä he ovatkaan ja sanovat olevansa rikkaita?- Anonyymi
Matt.22:30. Mark.12:25 Sillä kun kuolleista noustaan, ei naida eikä mennä miehelle; vaan he ovat niinkuin enkelit taivaassa. 1Joh.3:2 Rakkaani, nyt me olemme Jumalan lapsia, eikä ole vielä käynyt ilmi, mitä meistä tulee. Me tiedämme tulevamme hänen kaltaisikseen.....
liityin hellareista luterilaisuuteen
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522075
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301274Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.911156- 1301005
- 35928
- 67909
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta22793Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59787Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46739