Miksihän muuten nainen peruuttelet, siis jos olen tulkinnut oikein? Vähintään jonkinlaista jarrua päällä on. Sanon näin, koska ethän voi tietää minkälaista meillä voisi olla. Ihan oikeasti, meillä voisi synkata tajuttoman hyvin yhteen, ja kumpikin voisi saada paljon yhteisestä elämästä kaikkine mausteineen. Et ole kokeillut minua, viettänyt kanssani aikaa ja elänyt yhdessä. Minulla on sellainen näppituntuma, että rakastaisin sinua kyllä paljon, ja se kestäisi, ja että olisit tyytyväinen kanssani. Sinussa on jotain tulenarkaa polttoainetta, joka sytyttää ja pitää yllä kiihkeää tunnetulta minussa. Tosin tämähän voi olla oman mieleni villejä tuotoksia myös, joita huumavat tunnemyrskyt sisälläni synnyttää ilman sen kummempi kosketuskohtia reaalielämään. Vaistolla ja aavistuksilla voi olla kuitenkin jonkinlainen painoarvo, ja se nyt ehkä pääsyynä, että rustailen tällaista mun kaunokaisestani.
Et voi nainen tietää, jos ei ole kokemusta
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En voikaan mutta olisi se kyllä kokemisen arvoinen uskon vahvasti siihen, jos molemmat tahdomme syntyvän uutta jajanja ynnämuuta.
Herää yksi kysymys,....Miksei tämä ihana ja samaistuttava viesti tullut puhelimeeni tai postitse?
Ajattelen myös niin, että voisimme olla yhdessä onnellisia ja elää hyvää rakkaudellista elämää hänen kanssaan. Toisaalta ajattelen, että tuollaiset ajatukset ovat harhaisia, koska tunnemme toisemme vain pintapuolisesti.
Siitä voi jatkaa, ja tunnemme jo jossakin määrin...
Usein intuitio toisesta osuu aika oikeaan. Näin myös negatiivisessä mielessä. Hänen kanssaan en näe mitään negatiivistä. Miksi intuitiota voisi pitää pohjana kiinnostukselle ja sitten myöhemmin ikään kuin ”verifioida” havainnot oikeassa tutustumisessa. Harvoin se ihan pieleen on mennyt. Voisin hyvin kirjoittaa lähes samoilla hänelle, miehelle.
En ole kaunokainen, eli minulle tämä ei ole ;-) Vastaan silti. Toinen ei välttämättä jarruta, se voi olla ujoutta (kaikkea ei nää ulospäin) tai epävarmuutta omasta kelpaamisesta toiselle). Itse ajan eteenpäin, mutta käsijarru taitaa olla jumissa. Syy tähän on epävarmuus ja uskalluksen puute. Välillä jaksaa ylittää oma uskallus ja taas välillä se on vaikeaa.
No mutta mistä voit tietää, ettet ole kaunokainen sen miehen silmissä?
Hienoa on se, ettet jarruttele. En sitä, että kaasu pohjassa pitäisi painaa, sekään ei johda hyviin tuloksiin. Välttämättä. Mutta nuo jarruttelusyyt sulla taitaa olla aika yleisiä molemmilla puolilla.
Onko teillä muita esteitä kokeilemisen tiellä kuin naisen jarruttelu?
Pitäisiköhän minunkin täällä kertoa kaikille onko sulla iso vai pieni?