Terroristijärjestö tappoi Suomesta palautetun somalimiehen

Anonyymi

Terroristijärjestö vainosi somalimiestä ja tappoi hänet.

Mutta enpä keksi kuin yhden syyn miksi terroristijärjestö ottaisi silmätikukseeen jonkun yksittäisen ihmisen.

Tyyppi on ollut järjestön palveluksessa ja pettänyt sen.

Toki on mahdollista, että hän on myös toiminut terroristijärjestöä vastaan viranomaisten apuna, mutta miksi hänet silloin olisi karkotettu?

Tässä nähdään miten leväperäisesti Rinteen-Kataisen hallitus suhtautui maahan päästämiensä pakolaisten taustojen selvittämiseen. Ei ihme että tänne vyöryi pakolaisia, kun saivat kuulla miten helposti maahan pääsee.

Palautusasiaa tultaneen puimaan jatkossa oikein urakalla ja olisikin suotavaa, että somalimiehen taustat selvitettäisiin ja julkistettaisiin. Tosin Suomen laatulehdistö ei taustoja kerro j.os sieltä löytyy jotain kyseenalaista.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/81d75f92-bc08-4d14-bfbb-a209ab67bea3

11

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ruotsista Somalit on lähteny kotiin ku siellä on liian vaarallista miksi lehdet ei siitä kirjoita.

    • Tai sitten suojelevat amerikkalaiselta mielenjätteeltä kansalaisiaan , jospa näkivät tämän korruptoituneen rahavallasta sun muusta vastaavasta eivätkö kaipaa moista huudeilleen ?
      Suomalaisethan ovat jo täysin korruptoituneet amerikkalaisten unelmista ja irstauksista , harvemmin suomalaisuutta edes kaupungeissa näkeekään.

    • Anonyymi

      Yksi ylimielinen romani vähemmän.

    • Anonyymi

      Onko Suomi vastuussa terroristijärjestöjenkin toimista?

    • Anonyymi

      Voi olla valeuutinenkin.

    • Anonyymi

      se on ihan oikein. täältä pitää palauttaa kaikki somput, ovat todella viheliästä väkeä, moninkertaisesti pahempia kuin mustalaiset.

      mm. somppujen kelan ja sossin kusetusbisnes on valtavaa,mutta ei sitä kukaan "näe tai kuule", puhumattakaan että ongelmat poistetaan.

    • Meillä olisi tungosta ja rahat loppuisivat aika pian jos kaikki hengenvaarassa olevat ihmiset päästettäisiin tänne ja elätettäisiin täällä. Miksi demarit, kommunistit ja viherhyypiöt eivät ymmärrä sitä.

      • Anonyymi

        Mutta kun pitää auttaa. Ihmisarvo on jakamaton. Pakolaisila.
        Ihmisarvottomat suomalaiset ovat sopivia uhrattavaksi siihen että kaikki maailman pakolaiset saavat yhden kerran vatsansa täyteen. Enempään ei riitä mutta so what?


    • Anonyymi

      Miksi tyyppi ei ollut saanut Suomen kansalaisuutta? Varmuuden vuoksi se tulisi myöntää. Se on kaikkien ihmisoikeus.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      274
      10126
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      220
      5826
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      170
      5346
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      82
      4969
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      15
      3256
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      5
      2642
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2519
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      14
      2352
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      374
      2129
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      27
      2095
    Aihe