Mitä kauhajokiselle moottoriurheilun tieto-taidolle on tapahtunut, kun tänne ei enää saada arvokisoja? Nytkin speedway - kilpailu keskeytettiin radan vaarallisuuden vuoksi?!
Ikävä tulee 90-lukua ja Sambacrosseja.
Ikävä tulee 90-lukua ja Sambacrosseja.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olisko se pieni tekijäporukka eläköityny ja uusia innokkaita ei meinaa löytyä?
tässä on tulos kun SAMBA_ARI löi KINTAAT tiskiin.
Ei tuollaiset tapahtumat voi yhdestä henkilöstä kiinni olla. Ilmeisesti uudemmasta sukupolvesta ei löydy tekijöitä. Toisaalta moottoriurheilu ei enää vedä yleisöä vanhaan malliin.
Niin,jos ei tee mitään,ei sitten tapahdukkaan mitään.Minulle piisasi 1995-2010 Sambacross/carnivals työstäminen ja kaikki muu v.1984
T .Ari k
Ps.luottamus jos seurasta menee,ei saa myöskään SM -Sambacross kisaa,vaikka puitteet kunnossa!!
Eipä tuota uudempaa sukupolvea taida hirveämmin enää jäädä kauhajoelle kun koulutusmahdollisuudet on nykyään vähintäänkin rajalliset, ja mitä sitä nyt enää takaisinkaan palaamaan kun kerran on poiskin lähdetty ja muualta löytyy mielenkiintoisempia työmahdollisuuksia.
Elokuulla sotkassa Jokkis kisa 17.8
Siitä se lähtee taas.Hyvä kun löytyi vastuuntuntoisia vetäjiä seurasta...Tykkään! :)
Koskas Kauhajoelle ymmärretään tuoda suosiotaan kasvattavat Rokkiralli tai Jokkis Race - kisat?? Niissä on palattu sinne alkuperäiseen jokkisideaan. Ei AKK:n jokkis ole enää nykyisin "jokamiehenluokka", kun toiset sijoittaa autoihin omaisuuksia.
Rokki rallia olen ehdottanut UA :lle ,sekä diftingiä !! Paikkakin tiedossa.
Driftingin suosio on jo laskussa. Siihen junaan olisi pitänyt hypätä 5 vuotta sitten. Mahtaako Kauhajoella edes olla sellaista asfaltoitua aluetta jonne saisi mielekkään radan?