Pori Areenan nimellä, aiemmin tunnettu, Yle:n nykyisen johdon, ex-Mtv3:n Ylä-Anttilan luotsaama, rikkaiden, äärioikeistolaisten verojenkiertäjien, keskinäinen supinakerho, on nyt sitten siirretty, entiseen presidentin kesäasuntoon, nykyiseen Bilderberg-veroparatiisiväen palatsiin, Kultarantaan.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3903934-koyhyytta-piti-vahentaa-tavoite-ei-ole-lahentynyt-lainkaan
Nykyinen Yleisradio, ei kykene tarjoamaan, puolueetonta, asiallista ja älyllistä, tiedonvälitystä ja tv-ohjelmaa.
Eivät pieni- ja keskituloiset kansalaiset, halua katsella tv:stä, äärioikeisto-julkkisten musiikkimaku-mieltymyksiä, saati Kultarannan veropakolaisten, omahyväistä ja vallanhimoista, äärioikeisto-jaarittelua.
Verojenmaksajien rahoilla ylläpidettävällä Yle:llä, pitäisi olla velvollisuudet, edes uutisoida, eli tarjota tiedonvälitystä KAIKILLE kansaisille, ei vain äärioikeiston veroparatiisiväelle.
"Kansanradion" toimittajat, eivät tiedä mitä nälkä on, kun ovat tietävinään, että "ruokaa voi laittaa edullisesti". Köyhien pilkkaaminen Yleisradiossa, saisi luvan jo loppua.
Bilderberg-kokous, siirretty Kultarantaan, äärioikeisto veropakolaiset kokoontuvat
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Puolueellista tiedonvälitystä, sanan- ja mielipiteidenvapauksia, vain rikkaille äärioikeistolaisille verojenkiertäjille - sitä on nykyinen Yleisradio.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3903934-koyhyytta-piti-vahentaa-tavoite-ei-ole-lahentynyt-lainkaan
Miljoona suomalaista, täysin ilman aitoa perusturvaa, syvässä köyhyysrajan alla Suomessa. Oletteko nähneet, että yksikään media, uutisoisi ? - Anonyymi
pääsy lipunko edestäkö saa kuunella satuja ja tarinoita,
- Anonyymi
Suomen kansaa, ei ole kutsuttu.
Niinistö ei ole meidän presidenttimme, vaan veroparatiisiväen.- Anonyymi
Oijoivoivoi! Herralle kiitos vielä hautaustoimistot toimii ja hautapaikka jossakin on avoinna kaikille.
Leipäjonoissa kuolleet on onneksi kerätty pois katuvarsilta, samoin Kelan ja sossun eteisestä!
Tämä tieto on välitettävä kaikille ulkomaisille kanaville, ja Venäjälle myös!
Salainen hyöty koko maallemme on se, että ei tarvi yhteiskunnan enää ruokkia noitakaan leipäjonossa kupsahtaneita. Pystyssä pysynyt leipäjonolainen saa nyt enempi sapuskaa!
- Anonyymi
Tiedonvälitys puuttuu Suomesta, siksi tuollaiset, veroparatiisi-äärioikeiston, fasistiset ja köyhyyteen pahoinpidellyille, hengenvaaralliset kokoukset, eivät saa, kuin myötäkarvaan silitystä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14453980/porvarihallituksen-jaatavaa-kyytia#comment-97957745
Suomessa maailman laiskimmat, ja tyhmimmät toimittajat, orjallisia pomojensa miellyttäjiä ja rahan kumartajia, ei mitään älyä enää medioissa. Pelkkiä äärioikeistojuoruja täynnänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po894501Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi202827Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242694Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441886- 251756
- 1281549
- 1521540
Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?
Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin1111481Nainen, se on vain karu totuus, että
sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja2821419Joko aiheuttamani pettymys
on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.941370