Seurasin Kaaren Kannelmäki Prisma asiakaspalvelussa kun siellä pompoteltiin iäkästä eläkeläisasiakasta törkeästi ja nöyryyttäen. Liikekeskuskusen toisesta päästä hänet käskettiin menemään liikekeskuksen toisessa päässä olevaan palvelupisteeseen ja taas takaisin rollaattorilla takaisin. Hänet oli velvoitettu tulemaan. ja hän oli taksilla asioimassa. Sain palvelun kokonaisuudessa huonon ja erittäin sekavan kuva. Hyvä se ei ollut aiemminkaan.
Ajattelin pysyä pois S-ryhmän palveluiden piiristä nyt alkuunsa v. 2020 loppuun saakka ja sehän on selvää säästöä, kun kohottele bonusta!! :) :)
Tuossa on palkintoni nöyryytetyn eläkeläisen kohtelusta. Tästä kohtaa KSL ei voi valittaa ja turha on yrittää lahjoakkaan.
Prisma toteutti hyvää palvelua maratonin merkeissä
5
174
Vastaukset
- Anonyymi
Olen kuljettanut muutamaa (autotonta) eläkeläispariskuntaa joskus Kannelmäen Prismaan mutta edellisen seurauksena esitin että alamme asioida ja kuljetan heitä muualle kuin S-ryhmän kauppoihin. Kerroin eläkeläisen simputuksesta ja tämä negatiivinen markkinointi Prismaa kohtaan tehosi!
- Anonyymi
"edellisen seurauksena esitin "
ESITIN,,,,,,,, kysyitkö lainkaan vanhukselta. On se nykyaikana hurjaa kun vanhusten hoitajat ovat niin Temperamenttisiä.
Hoitajapula johtaa monenlaisiin ongelmiin, olisipa vanhuksella ollut hoitaja joka olisi osannut mennä taksilla heti oikeaan paikkaan, ettei olisi tarvinnut juosta ja kysellä.
Minä kyllä olen saanut hoidettua valtakirjalla ja pankkitunnuksilla kaikki omien ja vaimon vanhempien asiat, ovat 87/88 ja 90/94v - Anonyymi
Jos minä lopettaisin kaupassa käynnin jonkin ongelman/virheen takia, olisin joutunut lopettamaan jo lähes kaikki paikkakunnan kaupat.
- Anonyymi
Kaupan kassan on tarkoitus palvella kassajonossa olevia ja mahdollisesti neuvoa kysyvälle oikea suunta. Ei toimia holhouksen tarpeessa olevan vanhuksen omaishoitajana.
Sivusta seuraamalla ei aina saa täysin oikeaa kuvaa tapahtuneesta. Nyt on oletettavasti yritetty ainakin opastaa oikeaan suuntaan. Olisiko pitänyt soittaa poliisi ja ilmoittaa, että täällä harhailee muistisairas vanhus? - Anonyymi
Tuo linkki epäonnistui.
Kopioi selaimen osoiteriville myös osoitteen 2. rivi.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell342146Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.491747Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1131563Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041286Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.761008Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,47956- 59905
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52809Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd101783- 60758