Arkkipiispa sivuutti pappi Toivaisen törkeän käytöksen!!

https://www.youtube.com/watch?v=XwIT9mmkepg


Kun joku käyttäytyy provosoivasti, omituisesti ja voisi melkein sanoa, että riitaa haastaen, eikö tämä käytös ole syy sille, miksi kyseistä henkilöä haukutaan?

Näin ei ole arkkipiispan mielestä, hän sivuutti kokonaan pappi Toiviaisen törkeän käytöksen ja väitti kansallismielisten solvanneen tätä pelkästään sen takia, että tämä auttoi "hädänalaisia".

Todellisuudessa pappi Toiviainen jopa yritti esitellä (tai kenties esitteli) peniksen kuvia kansallismielisille. Muutenkin hänen käyttäytymisensä ei ollut mielestäni papin arvolle sopivaa, tästä arkkipiispa siis vaikenee.


Tuleeko teille mitään syytä mieleen, miksi arkkipiispa sivuutti kokonaan pappi Toiviaisen törkeän käytöksen ja väitti laittomasti maassa olevia pääosin terveitä ja hyvässä kunnossa olevia nuoria miehiä hädänalaisiksi? Tässähän ei ole mitään järkeä, miksi arkkipiispa vääristelee asioita?

0

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

        Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
        Maailman menoa
        180
        14869
      2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

        Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
        Maailman menoa
        118
        10425
      3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

        Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
        Maailman menoa
        106
        9279
      4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

        – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
        Maailman menoa
        44
        9104
      5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

        Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
        Maailman menoa
        66
        8723
      6. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

        Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
        Maailman menoa
        52
        6880
      7. 179
        6465
      8. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

        Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
        Maailman menoa
        30
        5553
      9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

        https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
        Maailman menoa
        150
        5324
      10. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

        Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
        Maailman menoa
        41
        3825
      Aihe