Arkkipiispa sivuutti pappi Toivaisen törkeän käytöksen!!

https://www.youtube.com/watch?v=XwIT9mmkepg


Kun joku käyttäytyy provosoivasti, omituisesti ja voisi melkein sanoa, että riitaa haastaen, eikö tämä käytös ole syy sille, miksi kyseistä henkilöä haukutaan?

Näin ei ole arkkipiispan mielestä, hän sivuutti kokonaan pappi Toiviaisen törkeän käytöksen ja väitti kansallismielisten solvanneen tätä pelkästään sen takia, että tämä auttoi "hädänalaisia".

Todellisuudessa pappi Toiviainen jopa yritti esitellä (tai kenties esitteli) peniksen kuvia kansallismielisille. Muutenkin hänen käyttäytymisensä ei ollut mielestäni papin arvolle sopivaa, tästä arkkipiispa siis vaikenee.


Tuleeko teille mitään syytä mieleen, miksi arkkipiispa sivuutti kokonaan pappi Toiviaisen törkeän käytöksen ja väitti laittomasti maassa olevia pääosin terveitä ja hyvässä kunnossa olevia nuoria miehiä hädänalaisiksi? Tässähän ei ole mitään järkeä, miksi arkkipiispa vääristelee asioita?

0

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

        Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
        Maailman menoa
        351
        2123
      2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

        Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
        Maailman menoa
        50
        1683
      3. Milloin bikineistä

        Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
        Maailman menoa
        154
        1343
      4. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

        Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        88
        1221
      5. 143
        1188
      6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

        Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
        Kaste
        502
        1161
      7. Olimmeko molemmat

        ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
        Ikävä
        85
        1092
      8. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

        Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
        Kaste
        470
        1067
      9. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

        Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
        Suomalaiset julkkikset
        9
        1048
      10. Mun on ikävä sua J ,

        Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
        Ikävä
        48
        982
      Aihe