Kuinkahan heppu mahtaa pärjätä kun ministerinvirka ja puheenjohtajapalli lähtee alta pois?
Orpon lähtölaskenta on alkanut!
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pelkällä kansanedustajan liksoilla ei makeaan elämään tottuneelle Orpolle ole sen helponpaa kuin Stubelle 600 tuhannen euron asunnon maksaminenkaan!
Turha sinun on huolehtia Orpon toimeentulosta. Varmaan tuossa asemassa oleva henkilö pystyy itselleen lisäamnsioita hankkimaan.
Se, että hän on nyt boikotissa, johtuu vain siitä, että hän ainoana, rehellisenä ymmärsi sanoa noissa vaalikeskusteluissa hoitajamitoituksesta oikein. 0,7 mitoitus ei tule toteutumaan hoitajapulan vuoksi. Aivan turhaan sitä kaikki muut yhdestä suusta hokivat. Järkevästi tuo asia tulee hoitaa ja hoitajia sinne laitoksiin, missä on heikkokuntoisimpia asukkaita ja vähemmän sellaisiin hoitokoteihin, missä hyväkuntoisia asukkaita. Se, että joka paikkan pitäisi mitoitus olla 0,7, oli aivan huu, haata.
Orpo oli ainoa järkevä noissa keskusteluissa ja siitä häntä nyt sakotetaan.
Aivan sama miten orpo pärjää. miksi ihmeessä tuollainen turhake valittiin kokoomuksen puheenjohtajasi.
Ööö!?
Ministerinvirkahan siltä jo lähti pois, kun Niinistö hyväksy Rinteen hallituksen. Ja eiköhän Kokoomus nyt muutenkin vaihda puheenjohtajaa, kun vähän niinhän toi on menny niillä jo jonkun aikaa kuten futisvalmentajienkin kohdalla, et jos menee vähänkin huonosti, niin uus ukko puikkoihin.