Odotellaan vielä vähän aikaa, niin eiköhän tuo Rinteen vasuripaskahallitus pian kaadu omaan mahdottomuuteensa, jonka jälkeen oikeistovoimat jylläävät.
KOK-PS-hallitusta pukkaa!
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vielä keväällä, ennen vaaleja, Kokoomus oli Persujen ykkösinhokkipuolue. Nopeasti se takki kääntyy.
- Anonyymi
Kahden porvaripuolueen hallitus siis? Kylmää kyytiä palkansaajille, työttömille ja vaivaisille siis luvassa.
- Anonyymi
Toivotaan, että emme näe ikinä tuollaista "köyhänkyykytys"joukkoa Suomen hallituksessa!!!
- Anonyymi
PS ei ole edelleenkään oikeistolainen puolue, vaikka siitä yritetään väkisin sellainen tehdä. Vihervasurit vain eivät ymmärrä antaa ps:lle periksi tietyissä asioissa, vaan nilittävät ja pitävät tärkeimpänä asiaa Afrikan hyvinvointia ja Euvostoliittoa.
Neljä vuotta kuluu persuilta rattoisasti veisaten itkuvirsiä oppositiosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614418KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523261Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492544Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?532524- 1102235
- 241893
- 231662
- 301626
- 1691530
- 361265