jauhot suuhun ja pistetään keräys pystyy PS nuorille ei tarvii sen jälkeen kusettajilta ruinata mitään.
https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaiset-nuoret-aikoo-taistella-valtionavustuksestaan/
Eiköhän pistetä kusettajille
4
62
Vastaukset
Eiköhän Venättältä ole tulossa jo tuohikontillinen ruplia...
- Anonyymi
Ensimmäinen vastaaja kertoikin mistä asiassa on kyse. En ollut tietoinen, että tukihakemus oli hylätty jo 2013 ja oli käsitelty korkeimmassa hallinto-oikeudessa. Sen jälkeen ovat joutuneet pitkin hampain maksamaan. Ministeriön tavoitteena on ollut etsiä syyt olla maksamatta persunuorille yhtään mitään. Ovat vieläpä uhkailleet, että lopettavat tuen lopullisesti jos löytävät vielä toisena vuonna vastaavan tekosyyn.
- Anonyymi
Suomen valtio on aivan sairaan korruptoitunut! Globalistimädättäjät ovat päässeet tunkeutumaan jopa vallankäytön ytimeen ja toimivat kuten vahingolliset parasiitit.
- Anonyymi
Seuraavan hallitus(PS)on aika puhdistaa kaikki noi virastot ja heittää kusettajat pihalle vaikka lopettaa koko paikka,jos muu ei auta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad911487- 541033
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että384877- 156859
- 56733
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124727- 51668
- 57641
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38635- 76632