ettei suomi näyttäisi tältä

olisiko joku leipäjono kuva parempi?
häpeä, pääkaupungissa eikö pisin jono? mitä slummeja siellä on ku tääl pohjoises ajatellaan että juppeja siel kaikki ja yökerhoissa asuvat
sama kahtia jakautuminen se on, 1% juppeja, 99% leipäjono porukkaa
1<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ikävä totuus on, että nämä yltäkylläisyydes elävät porsaat, heillä ei aivot toimi mutta ovat päättäjinä..

nälkäkuuril kansa ajattelee taas paremmi että jaksaa vaatimattoman työnsä tehdä ja tekijöitä kun paljon pitää olla..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

olisiko joku leipäjono kuva parempi?
häpeä, pääkaupungissa eikö pisin jono? mitä slummeja siellä on ku tääl pohjoises ajatellaan että juppeja siel kaikki ja yökerhoissa asuvat
sama kahtia jakautuminen se on, 1% juppeja, 99% leipäjono porukkaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu