Miksi täällä orientoidutaan että NATO on jenkit?
Suurin osa jenkeistä on maahanmuuttajia eri kansallisuuksista, myös Venäjältä.
Paljon on siellä myös suomalaisia.
Miksi täällä aina keskusteluissa tulee ilmi että amerikkalaiset ovat suuri saatana.
Todellisuudessa siellä on kaikkia kansoja ihonväristä riippumatta.
Vituttaako se esim. kommareita että valitsivat Venäjän eivätkä USA:ta ja menivät väärään valtioon.
Siihen aikaan oli varmasti vaikeampi valita mutta miksi nykyaikanakin syrjään vetäytyneet halajavat Venäjälle.
Tai Venezuelan köyhät, luulisi heidän nähneen jo kaiken mutta "kapitalistiset johtajat" vetävät kansaa pers-reikk miten haluavat.
Onko se kuitenkin niin että kommunisti ei osaa tehdä mitään yksin vaan vajoaa sinne mutakuoppaan ja syvälle. Sinne missä hän löytää sen toisen kadonneen kommunistin.
Ja ettei tunteelliseksi käydä niin me muut elätetään nuo variksen poikaset.
NATO on meissä kaikissa, myös vasemmistossa
1
52
Vastaukset 1
- Anonyymi
Ei ole D-day Suomen juhlapäivä ei.
Neuvostoliitto ja Britannia ja USA juhlivat silloin, ei Saksa ja Suomi, eikä myöskään Ruotsi. Norja kyllä nuolee persettä ja Tanska..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061281
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94898Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31814- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642- 32635
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10476