Miksi täällä orientoidutaan että NATO on jenkit?
Suurin osa jenkeistä on maahanmuuttajia eri kansallisuuksista, myös Venäjältä.
Paljon on siellä myös suomalaisia.
Miksi täällä aina keskusteluissa tulee ilmi että amerikkalaiset ovat suuri saatana.
Todellisuudessa siellä on kaikkia kansoja ihonväristä riippumatta.
Vituttaako se esim. kommareita että valitsivat Venäjän eivätkä USA:ta ja menivät väärään valtioon.
Siihen aikaan oli varmasti vaikeampi valita mutta miksi nykyaikanakin syrjään vetäytyneet halajavat Venäjälle.
Tai Venezuelan köyhät, luulisi heidän nähneen jo kaiken mutta "kapitalistiset johtajat" vetävät kansaa pers-reikk miten haluavat.
Onko se kuitenkin niin että kommunisti ei osaa tehdä mitään yksin vaan vajoaa sinne mutakuoppaan ja syvälle. Sinne missä hän löytää sen toisen kadonneen kommunistin.
Ja ettei tunteelliseksi käydä niin me muut elätetään nuo variksen poikaset.
NATO on meissä kaikissa, myös vasemmistossa
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Aivan. pikaistuksissaan ihminen tekee monasti vääriäkin valintoja, joita joutuu sitten katumaan katkerasti, niinkuin mm. Natoon liittymistä.
- Anonyymi
Pitkällisen harkinnan jälkeen mikään maa ei halua liittyä Venäjään.
Venäjästä lähti 100 miljoonaa ihmistä, joista valtava määrä liittyi EU:iin ja NATOon.
Dasvidanja Nazi-RoSSija! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitkällisen harkinnan jälkeen mikään maa ei halua liittyä Venäjään.
Venäjästä lähti 100 miljoonaa ihmistä, joista valtava määrä liittyi EU:iin ja NATOon.
Dasvidanja Nazi-RoSSija!Ei Suomalainen halua liittyä Natoon sen enempää kuin Venäjään. Suomi on puolueeton, sotilaallisesti liittoutumaton maa. Sillä hyvä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Suomalainen halua liittyä Natoon sen enempää kuin Venäjään. Suomi on puolueeton, sotilaallisesti liittoutumaton maa. Sillä hyvä.
Suomi ei ole ollut puolueeton 24 vuoteen, joten se siitä.
- Anonyymi
Tiltu on varsinainen propagandisti. Kyllähän esimerkiksi saksalaiset ja ranskalaiset ovat kovastinin hinkuneet Venäjälle. Kaikenlisäksi raikkaasti oikeistolaisia porukoita ovat olleet.
- Anonyymi
Juu, Hitlerkin oli ihan hulluna Neuvostoliittoon .
- Anonyymi
Koettakaa edes....siis koettakaa että saataisiin näihin aloituksiin jotain järkeä, edes hieman.
Eihän näillä pohjilla lähdetä asialliseen keskusteluun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510