Onko terrorismin vastainen sota ohi?

Anonyymi

Vieläkö sota jatkuu vai missä nyt mennään?

12

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No tietysti jatkuu niin kauan, kuin keksitään parempi uhkatekijä (ennen se oli kommunismi).

      • Anonyymi

        Miten olisi joukkomarssi ympäri Suomea teemalla Suomi ilman terroristeja, samaan tapaan kuin itsenäisyyspäivänä vuosittain on ollut Helsinki ilman natseja?

        Maassa maan tavalla tai maasta pois!
        "Meistä suomalaisista kukaan ei tunnusta Muhammedin uskontoa." (UKK)


      • Anonyymi

        TOTUUTTA UNOHTAMATTA :
        VLADIMIR PUTIN tuhosi ISILin Syyrian armeijan avustuksella. HILLARY CLINTON ja BARACK OBAMA aseistivat ja rahoittivat ISIL:in. Samoin kuin REAGAN & BUSH SENIOR loivat aikanaan Taliban liikkeen.

        Se miksi ABU BAKR eliminoitiin juuri nyt on koska USA ilmoitti eilen ottaneensa haltuunsa Syyrian öljylähteet. Uusissa satelliittikuvissa näkyy että samat tankkiauto saattueet ovat lähteneet kohti etelää jotka ennen menivät pohjoiseen Erdoganin suojeluksessa.

        Sota jatkuu niin kaua kuin dollarit liikkuu...


    • Anonyymi

      Vaikuttaa ennemminkin siltä, että sympatiat ovat siirtyneet terrorismin puolelle.
      YLE on jo niin monta vuotta puolustanut Suomeen saapuneita terroristeja, että huomaamattaan ovat muuttuneet terrismin kannattajiksi. Ovat siis tehokkaasti aivopesseet itsensä!
      Tämän saattoi huomata eilisessä iltauutisissa kun uutisten lukija sympaattisella myötämielisellä äänella mainitsi sanat "suomalaiset ISIS-taistelijat".
      YLE on täysin unohtanut ISISksen hirmuteot. Kuinka päitä katkottiin ja lapsia haudattiin elävältä. Tai sitten YLEn mielestä se ei enää ole niin kamalaa.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/e98c2020-dc8d-47d7-9a3a-ca80c823e574

    • Anonyymi

      ..kannattaa kysyä muslimien suurilta muffinseilta. Joku mullahi sanoi Presidentti G.Bush seniorin puheen jälkeen, jossa hän; kiitti jumalaa kylmänsodan loppumisesta ja Berliinin muurin kaatumisesta, sekä euroopan vapautumisesta."-länsi ei tule kokemaan rauhan aikaa, muslimi astuu nyt esille." Tämä siis ennen WTC iskuja ja muita muslimien tekemiä terrori-iskuja maailmalla. Ikävää, mutta on muslimeja joilla on sota päällä länsimaita kohtaan, syynä täysin uskonnolliset syyt...

    • Anonyymi

      Äärimmäisen sälittävää ja hirveää tässä on se, että miljoonia ja miljoonia ihmisiä on matkalla helvettiin sen takia, että heidän johtajansa valehtelee heille.
      Kaikki heidän martyyrinsa ja johtajansa, jotka ovat kuolleet, kituvat tällä hetkellä hirveässä tulimeressä vaikka panostivat koko elämänsä siihen valheeseen, että tappamalla muita pääsevät muka paratiisiin.

      • Anonyymi

        zionin fasistinen terroristi,
        loi valtion ja pitää sitä yllä,
        terrorilla,
        nöyryyttä, alistaa, kiduttaa, ryöstää ja murhaa,

        uskonnon varjolla,
        jumala lupas,

        mutta niin kuin historiakin todistaa,
        terrorilla luodut valtiot,
        on aina,
        hukkuneet terroriinsa,

        ei voi mitään,
        niin se vaan menee...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        zionin fasistinen terroristi,
        loi valtion ja pitää sitä yllä,
        terrorilla,
        nöyryyttä, alistaa, kiduttaa, ryöstää ja murhaa,

        uskonnon varjolla,
        jumala lupas,

        mutta niin kuin historiakin todistaa,
        terrorilla luodut valtiot,
        on aina,
        hukkuneet terroriinsa,

        ei voi mitään,
        niin se vaan menee...

        Ja lääkkeen nimi on Cyklon -B


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nyt kun Gs-ilmiöstä on iät ajat jauhettu nettifoorumeilla, ja touhu alkaa olla jo kärsinyt seksikkyydelleen inflaation, niin on syntynyt sosiaali ja terveysalalla uusi trendi: GANG-BILLING.

      Eli viime kesällä alkoi näitä mystisiä ambulanssilaskuja ympäri suomea tippumaan postilaatikosta, lanssia ei toki näkynyt mailla halmeilla, eikä minun kesänviettoani suinkaan vaivauduttu häiritsemään ottamalla mistään niiltä paikka kunnilta yhteyttä, missä 9livesit ja kumppanit olivat kierrelleet ajamassa pillu rallia taksamittari raksuttaen, nyt hurja summa mennyt ulosottoon, kun tuntuu olevan ulosottokelpoisiakin tällaiset mystiset ”haamuhälytykset”.
      Tämä ihmetyttää varsinkin kun varsinaisesti kunpoliisi suorittaa nämä mielenterveyshaut ja yleensä paikkakunta mistä haetaankin pitäisi ”hakiessa” häiriöksi olevaa hullua lataamoon myös tietää, eikä aiheettomat hälyytykset muillekaan ole ulos-otto kelpoisia, niin tällainen Gang-billing ilmiö tulisi olla mahdotonta ja johtaa toimenpiteisiin tällaisia aiheettomia hälyytyksiä syytäviä sosiopaattisia piirtetä omaavia valkokaulusnarsistejakin kohtaan. Tosin tietoa on aikaisemman elämän kokemuksen pohjalta että sosiaali ja terveysalan ihmiset nauttivat lainsuojaa tilatessaan vaikka hevoshullu-lehteä tai varailemalla lääkärikesus Mehiläiseen kalliita aikoja ilmoittelmatta edes kohteelle ilmoittelmatta etu- saati jälkikäteen . Eipä edes sitten näitä aiheettomia laskuja, (mitä ikinä nämä hapannaamaiset femakkovarikset tilailevatkin nimissäsi) pysty edes riitauttamaan, kun nämä tekijät ovat niin yhteiskunnalle korvaamattomia ettei kai asiaa voi edes poliisiviranomainen asianmukaisesti tutkia tai käsitellä, niinkuin länsimainen oikeustaju vaatii. Näitä tällaisia haamulaskuja toki tulee kaikille lähipiirissä lukuisasti ja yhdistävä tekijä on ettei tilanteeseen kiusantekijän aseman takia ole oikein muuta ratkaisua, kuin antaa ulosottolaskun kasvaa

      Nyt rohkeasti kaikki Gang-billingin uhrit ja omaiset joille tilaillaan milloin mitäkin, (erityistä yhteiskunnan suojaa nauttivien taholta) muodostamaan omaa ketjua kertomaan ketjuun kokemuksia tästä yhteikunnallisesti tulenarasta puheen aiheesta.

    • Anonyymi

      Afganistanissa terroristeja olivat USA:n aseistamat Talebanit jotka tuhosivat vanhoja kulttuuriaarteita. Irakin sodassa USA pommitti lukemattomie kulttuuriaarteita murskaksi. Nyt USA:n presidentti on luvannut iskuja Iranin kulttuuriaarteita vastaan. Kuka on siis terroristi?

    • Anonyymi

      Kääk, tuo Donald on kuin suoraan Aku Ankkalehdestä :(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      26
      5168
    2. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      392
      4459
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3789
    4. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      123
      2865
    5. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      10
      2467
    6. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      21
      2282
    7. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      151
      1962
    8. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1958
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      123
      1880
    10. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1439
    Aihe