Matt.
23:15 Voi teitä, kirjanoppineet ja fariseukset, te ulkokullatut, kun te kierrätte meret ja mantereet tehdäksenne yhden käännynnäisen; ja kun joku on siksi tullut, niin teette hänestä helvetin lapsen, kahta vertaa pahemman, kuin te itse olette
23:15 Voi teitä, kirjanoppineet ja fariseukset, te ulkokullatut, kun te kierrätte meret ja mantereet tehdäksenne yhden käännynnäisen; ja kun joku on siksi tullut, niin teette hänestä helvetin lapsen, kahta vertaa pahemman, kuin te itse olette
Vastaukset 7
Vanhimmat
Lahkoilla on ovela markkinastrategia. Ensin ihmisille luodaan tyhjästä ongelma, synnintunto. Sitten aletaan kaupata siihen ratkaisua. Eikä tässä vielä kaikki.....
Ei uskontoa - ei ongelmaa.
Paremminkin ongelma on se ettei velluilla ole synnintuntoa. Se kun tulee omastatunnosta, joka on kielletty vl-uskossa, kuten omakohtainen Raamatuntuntemuskin..
Hyvä, että saa uskoa anteeksi sen, että on syntynyt. Ilmainen bonus.
Jeesus sanoo suviseuraväelle:
Tehkää siis lisää talkootyötä. Muistakaa maksaa kenttämaksut ja pankaa sinne kolehtiin isoja rahoja. Isämme Taivaassa tarvitsee mammonaa.
Älkää käyttäkö ehkäisyä edes Suviseuroissa! Muistakaa tehdä paljon lapsia. Itsekin sekstailin Maria Magdaleenan kanssa. Oli se hyvä nainen. Nöyrä ja piti suunsa kiinni, kuten naisen kuuluukin.
Tupakkaa saatte polttaa, viinaa ette saa juuva. Viiniä saatte maistella, sillä joinhan minäkin viintä maan päällää ollessani.
Kaikki kaupustelijat ja rahanvaihtajat pitää ajaa pois Suviseura- alueelta. Muistakaa minun tekoni 2000 vuoden takaa. Minä potkaisin temppelissä rahanvaihtajien pöydät nurit, ihan mukkelis makkelis, kopkeekat vaan lenteli ilmassa.
Älkää juoko liikaa minun vertani ja älkäätte myöskään ähkyyn asti syökö minun lihaani siellä launatai- illan ehtoolispöydässä.
Eikä mulla sitten oikeestaan muuta.
Terveisin
Jeesus
Taidat olla valejeesus 😃
Valejeesushan se sinunkin jeesuksesi on.🤣
Helevetin lapset.